Abdikacija

Abdikacija – sosto, pareigų ar orumo atsisakymas. Paprastai tai daro karalius, karalienė ar kitas valdovas. Tai gali būti daroma savanoriškai, siekiant užbaigti konfliktą arba išvengti gresiančios nelaimės, arba valdovas gali būti priverstas išorinių jėgų.

Kodėl karalius Edvardas atsisakė sosto?

Karalius Edvardas abdikavo dėl kelių priežasčių. Pirma, jis buvo labai įsimylėjęs Wallis Simpson, išsiskyrusią amerikietę, kuri neturėjo teisės ištekėti už britų karališkosios šeimos nario. Antra, Edvardas patyrė vis didesnį Didžiosios Britanijos vyriausybės ir visuomenės spaudimą rinktis tarp pareigos karūnai ir santykių su Simpson. Trečia, būdamas karaliumi, Edvardas būtų privalėjęs susilaukti įpėdinio, o Simpson negalėjo turėti vaikų. Galiausiai, atsisakymas nuo sosto leido Edvardui išvengti galimų pražūtingų konstitucinės krizės padarinių.

Kodėl karalienės Elžbietos dėdė atsisakė sosto?

Karaliaus Edvardo VIII abdikaciją 1936 m. gruodžio mėn. lėmė keletas veiksnių. Pirma, jis įsimylėjo Wallis Simpson, ištekėjusią amerikietę, kuri buvo du kartus išsiskyrusi. Antra, Edvardo santykiams su Simpson priešinosi ir Didžiosios Britanijos vyriausybė, ir Anglikonų Bažnyčia, nes manė, kad karaliui nederėtų vesti išsiskyrusios moters, turinčios du gyvus buvusius vyrus. Galiausiai Edvardui patarėjai taip pat patarė, kad jis negalės likti karaliumi, jei ves Simpson.

Galiausiai Edvardas nusprendė atsisakyti sosto, kad galėtų vesti Simpson, ir jį pakeitė jo brolis, karalius Jurgis VI.

Koks yra abdikacijos pavyzdys?

Abdikacija – tai padėties, teisės ar valdžios atsisakymas arba išsižadėjimas. Istorijoje abdikacija dažnai buvo naudojama kaip būdas valdovams išvengti konfliktų ar politinio nestabilumo. Pavyzdžiui, senovės Romoje daugelis imperatorių atsisakydavo sosto, kad išvengtų savo pavaldinių nuvertimo. Naujausiais laikais valdovai atsisakydavo savo valdžios, kad išvengtų atsakomybės už savo tautos veiksmus, kaip tai buvo Japonijos imperatoriaus Hirohito atveju po Antrojo pasaulinio karo.

Ką reiškia savęs atsisakymas?

Savęs atsisakymas – tai valdžios ar įgaliojimų atsisakymas savo atžvilgiu. Tai gali būti padaryta savanoriškai, kaip kad kai kas nors pasitraukia iš užimamų pareigų, arba priverstinai, kaip kad kai kas nors nuverčiamas arba išstumiamas iš valdžios posto.

Parašykite komentarą