Abrikosai

Abrikosas – tai nedidelis apvalus vaisius su lygia, aksomine odele ir saldžiu, aitriu minkštimu. Minkštimą gaubia plonas, valgomas oranžiškai geltonos spalvos minkštimo sluoksnis, kuris supa didelę, kietą sėklą. Abrikosai kilę iš Kinijos ir auginami jau tūkstančius metų. Šiandien abrikosai auginami šilto klimato šalyse visame pasaulyje ir yra populiarus daugelio patiekalų ingredientas.

Kuo naudingi abrikosai?

Abrikosai yra geras vitaminų A ir C bei skaidulų šaltinis. Jie gali padėti pagerinti regėjimą, sustiprinti imuninę sistemą ir skatinti sveiką odą bei plaukus. Abrikosai taip pat yra geras kalio šaltinis, kuris gali padėti sumažinti kraujospūdį ir apsaugoti nuo širdies ligų.

Kiek abrikosų turėčiau suvalgyti per dieną?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso nuo daugelio individualių veiksnių, pavyzdžiui, amžiaus, aktyvumo lygio ir bendros sveikatos būklės. Vis dėlto suaugusieji per dieną turėtų suvalgyti ne mažiau kaip 2 puodelius vaisių (įskaitant abrikosus), o vaikai – 1-2 puodelius. Taigi, jei be abrikosų valgote ir kitus vaisius, per dieną valgykite 1-2 abrikosus.

Koks vaisius yra abrikosas?

Abrikosas yra kaulavaisis, priskiriamas kaulavaisių grupei. kaulavaisiai – tai vaisiai, kurių kauliukas yra kietas ir mėsingas. Abrikoso išorė yra minkšta ir putli, o vidus – ryškiai oranžinės spalvos. Abrikosai yra kilę iš Kinijos ir ten auginami jau tūkstančius metų. Abrikosai yra populiarus daugelio desertų ingredientas, juos taip pat galima valgyti šviežius.

Koks yra šalutinis abrikosų poveikis?

Yra keletas galimų šalutinių poveikių, susijusių su abrikosais, nors paprastai jie laikomi saugiais. Šiam šalutiniam poveikiui priskiriami virškinimo trakto sutrikimai, pavyzdžiui, viduriavimas, ir alerginės reakcijos. Kai kurie žmonės, palietę abrikosus, taip pat gali patirti kontaktinį dermatitą, nes vaisių odelėje yra tam tikrų junginių.

Parašykite komentarą