Eolinis modus yra muzikinis modusas arba, tiksliau, diatoninė skalė. Eolinis modusas laikomas natūraliąja mažorine skale, viena iš trijų mažorinių skalių Vakarų tonaliojoje muzikoje. Eolinis režimas pavadintas pagal graikų Eolijos salos, kurioje gimė muzikas ir filosofas Aristotelis, pavadinimą.
Eolinį derinimą apibūdina tam tikrų intervalų rinkinys: visas tonas, pustonis, visas tonas, pustonis, visas tonas, pustonis, visas tonas, visas tonas ir pustonis. Šie intervalai atitinka natūraliosios mažorinės skalės natas: A, B, C, D, E, F ir G atitinka natūralųjį natūralųjį laipsnį. Eolinis modusas kartais dar vadinamas mažorine skale, nes jis sudarytas iš tų pačių intervalų kaip ir natūralioji mažorinė skalė.
Eolinis transportas turi keletą išskirtinių bruožų. Pirma, intervalas tarp pirmojo ir antrojo laipsnių (tonikos ir antrojo skalės laipsnio) yra visas tonas, o ne pustonis. Dėl to eolinis modusas skamba tamsiau, melancholiškiau nei kitos mažorinės gamos. Antra, intervalas tarp ketvirtojo ir penktojo laipsnių (subdominantos ir dominantos) taip pat yra visas tonas. Dėl to eolinis modusas skamba stabiliau nei kitos mažorinės gamos. Galiausiai septintasis laipsnis (pagrindinis tonas) pakeliamas pusantro tono, todėl Eolijos moda
Ar eolinis yra mažorinis, ar minorinis?
Eolinis yra mažorinis modusas.
Iš kur kilęs terminas eolinis?
Terminas „eolinis“ kilęs iš graikų vėjo dievo Eolo vardo.
Kaip vadinama, kai smėlį išjudina vėjas?
Vėjo pernešamo smėlio terminas yra eolinis transportas.
Kaip sakinyje pavartoti žodį eolinis?
Vaikščiojau paplūdimiu, kai smėlyje pastebėjau kažką keisto. Buvo tokių keistų raštų, kurie atrodė tarsi sukurti vėjo. Vėliau sužinojau, kad jie vadinami eoliniais bruožais ir susidaro vėjui nešant smėlį.