Afelija

Afelis – tai planetos ar kometos orbitos taškas, kuriame ji yra labiausiai nutolusi nuo Saulės. Afeliui priešingas taškas yra perihelis – taškas, kuriame kūnas yra arčiausiai Saulės.

Žodis „afelis“ kilęs iš graikų kalbos žodžių „apo“ (nuo) ir „helios“ (Saulė).

Žemės afelis įvyksta apie liepos 4 d., kai ji yra maždaug už 152 milijonų kilometrų (94.5 milijonai mylių) nuo Saulės. Šis atstumas yra maždaug 3 % didesnis už atstumą iki perihelio, kuris yra 147 milijonai kilometrų (91.4 milijonai mylių).

Kometų ir asteroidų orbitos paprastai būna daug didesnės nei planetų, o jų afelis gali būti už šimtų milijonų ar net milijardų kilometrų nuo Saulės.

Kas atsitinka Žemei per afelį?

Afelis yra Žemės orbitos taškas, kai ji yra labiausiai nutolusi nuo Saulės. Tai įvyksta liepos pradžioje, o Žemė yra maždaug 3 mln. mylių (5 mln. km) toliau nuo Saulės afelyje nei perihelyje (Žemės orbitos artimiausiame Saulės taške, kuris būna sausio pradžioje). Dėl to per afelį Saulės spinduliai yra ne tokie intensyvūs ir Žemė gauna mažiau Saulės spinduliuotės. Vidutinė temperatūra Žemėje apfelio metu yra maždaug 3 °C (5 °F) žemesnė nei perihelio metu.

Kas yra Žemės afelis?

Žemės afelis yra jos orbitos taškas, kai ji yra labiausiai nutolusi nuo Saulės. Jis įvyksta kartą per metus, maždaug liepos 4 d. Afelis yra maždaug 3 % toliau nuo Saulės nei Žemės perihelis, t. y. Žemės orbitos taškas, kai ji yra arčiausiai Saulės.

Kokia yra perihelio ir afeliaus data?

Perihelio data yra ta, kai Žemė savo orbitoje yra arčiausiai Saulės, o afelis yra ta, kai Žemė savo orbitoje yra toliausiai nuo Saulės. Perihelis įvyksta apie sausio 3 d., o afelis – apie liepos 4 d.

Ar Saulė artėja prie Žemės 2022 m?

Atsakymas į šį klausimą – ne, 2022 m. Saulė nepriartės prie Žemės. Saulės padėtis Žemės atžvilgiu nuolat kinta, tačiau 2022 m. Saulė nepriartėja prie Žemės. 2022 m. Saulė iš tikrųjų nutols nuo Žemės toliau nei 2020 m.

Parašykite komentarą