Akolitas – tai asmens, užimančio svarbią religinę ar apeiginę padėtį, pasekėjas arba padėjėjas. Senovės Graikijoje akolitas buvo jaunuolis, kuris padėdavo kunigams atlikti religines apeigas. Krikščionių bažnyčioje akolitas yra asmuo, padedantis dvasininkui per pamaldas ir kitas apeigas.
Ar akolitas yra tas pats, kas ministrantas?
Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai gali skirtis priklausomai nuo religinės konfesijos. Apskritai akolitas yra asmuo, kuris padeda kunigui per religines apeigas, o ministrantas – berniukas, kuris padeda kunigui per religines apeigas.
Ar akolitas yra ministrantas?
Taip, akolitas yra ministrantas. Terminas „akolitas“ dažnai vartojamas pakaitomis su terminu „ministrantas“, tačiau techniniu požiūriu akolitas yra specifinis ministranto tipas. Akolitas – tai pasaulietis, kurį vyskupas ar kunigas oficialiai įšventino į tarnystę. Dažniausiai akolitai tarnauja prie altoriaus per Mišias, tačiau jų gali būti paprašyta atlikti ir kitas pareigas, pavyzdžiui, padėti dalyti komuniją, skaityti Evangeliją arba vadovauti procesijai.
Ar akolitas gali dalyti Komuniją?
Atsakymas: taip, akolitas gali dalyti Komuniją. Oficiali Bažnyčios pozicija šiuo klausimu yra tokia, kad „kiekvienas, kuris buvo tinkamai apmokytas ir įgaliotas, gali dalyti šventąją Komuniją.“ Praktikoje tai reiškia, kad akolitai dažnai skiriami dalyti Komuniją, ypač didesnėse bažnyčiose, kur gali trūkti kunigų ar diakonų.
Akolitai paprastai būna išmokyti tinkamai elgtis su Eucharistija ir ją dalyti, todėl neturėtų kilti problemų, kai jie dalina Komuniją tikintiesiems. Tačiau visada geriausia pasitarti su savo parapijos kunigu ar vyskupu ir išsiaiškinti, ar yra kokių nors konkrečių gairių, kurių jie norėtų, kad laikytumėtės.
Koks yra kitas žodis, reiškiantis akolitą?
Nėra vieno žodžio, kuris turėtų tokią pačią reikšmę kaip „akolitas“, tačiau yra keletas žodžių, turinčių panašią reikšmę, įskaitant „palydovas“, „tarnas“ ir „padėjėjas“.“