Sąvoka „aktualumas“ vartojama apibūdinti informacijos dalies ir temos ar problemos, kuriai ji skirta, ryšiui. Kad informacija būtų laikoma svarbia, ji turi būti tiesiogiai susijusi su nagrinėjama tema ir būti naudinga sprendžiant nagrinėjamą klausimą. Svarbi informacija dažnai yra konkreti, tiksli ir naujausia. Taip pat svarbu, kad svarbi informacija būtų pateikta taip, kad ją lengvai suprastų tikslinė auditorija.
Koks yra svarbos pavyzdys?
Reikšmingumo pavyzdys būtų tai, kaip gerai įrodymas susijęs su nagrinėjamu teiginiu ar klausimu. Pavyzdžiui, jei kas nors bando įrodyti, kad konkretus asmuo yra kaltas dėl nusikaltimo, tuomet įrodymai, kurie rodo, kad tas asmuo buvo toje pačioje vietoje, kur buvo padarytas nusikaltimas, būtų labai svarbūs. Kita vertus, įrodymai, kurie tiesiog parodo, kad asmuo turi teistumą, būtų mažiau svarbūs, nes jie nėra tiesiogiai susiję su konkrečiu nagrinėjamu nusikaltimu.
Kam naudojamas tinkamumas?
Reikšmingumas – tai būdas nustatyti, kiek paieškos rezultatas atitinka paiešką atlikusio asmens poreikius. Tai subjektyvus matas, ir tai, kas gali būti aktualu vienam asmeniui, gali būti neaktualu kitam.
Ar reikšmingumas yra tas pats, kas svarba?
Ne, svarbumas ir svarba nėra tas pats. Reikšmingumas reiškia, kaip glaudžiai informacijos dalis susijusi su nagrinėjama tema, o svarba reiškia, kiek ta informacija yra reikšminga. Pavyzdžiui, aukščiausių pasaulio kalnų sąrašas būtų tinkamas pokalbiui apie kalnus, tačiau Everesto kalno aukštis būtų laikomas svarbesniu už Kilimandžaro kalno aukštį.
Kas yra kitas žodis svarbumas?
Nėra vieno žodžio, kuris turėtų tokią pačią reikšmę kaip žodis „relevance“, tačiau yra keli žodžiai, kurie yra artimi. „Reikšmingumas“ ir „svarba“ savo reikšme panašūs į „svarbą“, nes visi šie žodžiai reiškia kokybę ar savybę, dėl kurios į ką nors verta atkreipti dėmesį. „Patikimumas“ yra kitas panašios reikšmės žodis, nors jis dažnai vartojamas formalesniame kontekste.