Aktyvioji ląstelė – tai skaičiuoklės ląstelė, kuri šiuo metu yra redaguojama. Aktyvus langelis yra pažymėtas rėmeliu, kuris rodo, kad tai yra dabartinis langelis. Aktyvųjį langelį galima pakeisti spustelėjus kitą langelį arba klaviatūros rodyklių klavišais.
Kas daro ląstelę aktyvią?
Yra daug veiksnių, galinčių daryti įtaką ląstelės veiklai, įskaitant tam tikrų signalinių molekulių buvimą, ląstelės medžiagų apykaitos lygį ir aplinkos dirgiklių poveikį ląstelei. Apskritai ląstelė tampa aktyvi, kai gauna signalą, kuris sukelia jos medžiagų apykaitos ar elgsenos pokyčius.
Kas yra neaktyvi ląstelė?
Neaktyvios ląstelės – tai ląstelės, kurių organizmas šiuo metu nenaudoja. Tai gali būti ląstelės, kurios nebereikalingos, pavyzdžiui, negyvos odos ląstelės, arba ląstelės, kurios nenaudojamos, nes yra ne toje vietoje, pavyzdžiui, kraujo ląstelės blužnyje. Neaktyvios ląstelės taip pat gali būti ląstelės, kurios negauna tinkamų signalų iš organizmo, pavyzdžiui, vėžinės ląstelės.
Kaip nustatyti aktyviąsias ląsteles?
Yra keli būdai, kaip nustatyti aktyvias ląsteles. Vienas iš būdų – ieškoti aktyviai besidalijančių ląstelių. Kitas būdas – ieškoti ląstelių, kuriose yra didelis tam tikrų genų ar baltymų kiekis.
Koks yra kitas aktyvios ląstelės pavadinimas?
Kitas aktyvios ląstelės pavadinimas yra „dabartinė ląstelė“.“