Akumuliatorius yra įrenginys, kuriame kaupiama energija ir kuris gali tiekti srovę elektros apkrovai. Trys pagrindinės akumuliatoriaus savybės yra jo įtampa, talpa ir cheminė sudėtis.
Akumuliatoriaus įtampa – tai potencialų skirtumo tarp dviejų akumuliatoriaus gnybtų matas. Akumuliatoriaus talpa – tai energijos kiekio, kurį jis gali sukaupti, matas. Akumuliatoriaus cheminė sudėtis lemia akumuliatoriaus įtampą ir talpą.
Yra keturi pagrindiniai akumuliatorių tipai: švino rūgštiniai, nikelio-kadmio, nikelio-metalo hidrido ir ličio jonų. Švino rūgštiniai akumuliatoriai yra seniausias akumuliatorių tipas ir vis dar naudojami kai kuriose srityse. Nikelio-kadmio baterijos naudojamos daugelyje nešiojamųjų elektroninių prietaisų. Nikelio-metalhidrido akumuliatoriai naudojami kai kuriose hibridinėse ir elektrinėse transporto priemonėse. Ličio jonų akumuliatoriai naudojami daugelyje nešiojamųjų elektroninių prietaisų, taip pat naudojami kai kuriose elektrinėse transporto priemonėse.
Koks yra paprastas akumuliatoriaus apibrėžimas?
Akumuliatorius yra prietaisas, kuris cheminę energiją paverčia elektros energija.
Kuo skiriasi akumuliatorius ir baterija?
Yra keli esminiai skirtumai tarp akumuliatorių ir baterijų:
1. Akumuliatoriai yra elektros energijos kaupimo įtaisų tipas, o baterija – bendras terminas, reiškiantis elektros energiją gaminančių elementų grupę.
2. Baterijos paprastai yra sudarytos iš vieno ar daugiau elementų, o akumuliatorius yra bendrinis terminas, kuris gali reikšti tiek vieną elementą, tiek elementų grupę.
3. Baterijos paprastai naudojamos tokiems prietaisams, kaip žibintuvėliai ar nešiojamieji elektroniniai prietaisai, maitinti, o akumuliatorius yra bendras terminas, kuriuo galima vadinti bet kokį elektros energijos šaltinį.
Kas yra blogiau – sumušimas ar užpuolimas?
Paprastai laikoma, kad muštynės yra sunkesnė nusikalstama veika nei užpuolimas, nes jos metu vyksta faktinis fizinis kontaktas (t. y.e. mušimas, smūgiavimas ir pan.) su auka, o užpuolimas – ne. Daugelyje jurisdikcijų muštynės taip pat laikomos nusikaltimu, o užpuolimas paprastai yra baudžiamasis nusižengimas.
Ką teisine prasme reiškia sumušimas?
Teisiniame kontekste „akumuliatorius“ reiškia tyčinį jėgos panaudojimą prieš kitą asmenį, už kurį gali būti taikoma tiek baudžiamoji, tiek civilinė atsakomybė. Šis terminas dažnai vartojamas pakaitomis su terminu „užpuolimas“, kuris apibrėžiamas kaip pasikėsinimas sumušti. Abu nusikaltimai paprastai susiję su tam tikru fiziniu kontaktu, tačiau gali būti panaudotas ir mirtinas ginklas.
Baudžiamojoje byloje prokuroras turi įrodyti, kad kaltinamasis atliko akumuliatoriaus veiką siekdamas padaryti žalos. Tai gali būti sunku įrodyti, nes tam, kad būtų galima apkaltinti nusikaltimu, nebūtina, kad būtų padaryta reali žala. Daugeliu atvejų nukentėjusiojo parodymai yra vienintelis kaltinamojo tyčios įrodymas.
Civilinėje byloje ieškovas turi įrodyti, kad atsakovas įvykdė muštynes ir kad dėl to ieškovas patyrė žalą. Paprastai tai daroma pasitelkiant liudytojų parodymus, medicininius įrašus ir kitus įrodymus. Įrodinėjimo našta civilinėje byloje yra mažesnė nei baudžiamojoje byloje, o tai reiškia, kad ieškovas gali laimėti, net jei atsakovas iš tikrųjų neketino padaryti žalos.