Akytumas – tai medžiagos tuštumų matas. Tai tuštumų tūrio dalis, palyginti su visu tūriu, nuo 0 iki 1, arba procentais. Medžiagos porėtumas turi įtakos daugeliui savybių, pavyzdžiui, jos pralaidumui, suspaudžiamumui ir stiprumui.
Kas yra uolienų poringumas?
Akytumas – tai tuštumų, esančių medžiagoje, matas, todėl jis parodo medžiagos gebėjimą kaupti skysčius. Paprastai jis išreiškiamas tuštumų procentine dalimi nuo viso medžiagos tūrio. Pavyzdžiui, 20 % akytumo medžiagoje 20 % viso tūrio sudaro tuščia erdvė.
Poringumas yra svarbi uolienų savybė, nes turi įtakos uolienų gebėjimui kaupti skysčius, pavyzdžiui, vandenį ir naftą. Tikėtina, kad uoliena, kurios akytumas didelis, gali kaupti skysčius labiau nei uoliena, kurios akytumas mažas.
Ar akytumas naudingas plaukams?
Poringumas – tai rodiklis, rodantis, kaip gerai jūsų plaukai sugeria ir išlaiko drėgmę. Mažo poringumo plaukai sunkiai sugeria drėgmę, o didelio poringumo plaukai lengvai sugeria drėgmę, bet sunkiai ją sulaiko.
Paprastai manoma, kad didelio poringumo plaukai yra geri, nes gali sugerti daugiau drėgmės. Tai gali padėti išlaikyti plaukų drėgmę ir neleisti jiems tapti sausiems ir lūžinėjantiems.
Ką reiškia akytumas biologijoje?
Poringumas – tai tuščios erdvės medžiagoje matas, kuris paprastai išreiškiamas procentais. Paprasčiausia akytumas yra tuštumų tūrio ir viso medžiagos tūrio santykis.
Akytumas yra svarbi savybė daugelyje biologinės paskirties sričių. Pavyzdžiui, akytumas yra svarbus nustatant medžiagos difuzijos koeficientą tam tikroje terpėje. Difuzija – tai procesas, kurio metu molekulės juda iš didelės koncentracijos srities į mažos koncentracijos sritį. Kuo didesnės medžiagos poros, tuo lengviau molekulėms sklisti per medžiagą.
Akytumas taip pat svarbus tiriant vandens įsisavinimą augaluose. Augalai įsiurbia vandenį per šaknis, o vanduo per augalų kraujagyslių sistemą keliauja į lapus. Augalų kraujagyslių sistemos porėtumas turi įtakos vandens judėjimo per augalą greičiui.
Apskritai poringumas yra medžiagos „atvirumo“ matas. Kuo medžiaga yra atviresnė, tuo lengviau per ją judėti daiktams.
Ar mano plaukai yra didelio, ar mažo poringumo?
Vienareikšmio atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo įvairių veiksnių. Tačiau bendri požymiai, kad jūsų plaukai gali būti mažai poringi, yra šie:
-Po plovimo šampūnu jūsų plaukai jaučiasi „padengti“ arba sunkūs
– Sunkumai sušlapinant plaukus
– Ilgai džiūstantys plaukai
– Jūsų plaukai po šukavimo atrodo „traškūs“ arba „standūs“
Kita vertus, jei jūsų plaukai lengvai prisotinami vandens, greitai džiūsta ir jaučiasi lengvi bei erdvūs, tikėtina, kad jie yra didelio poringumo.