Alkoholioreksija yra valgymo sutrikimas, kuriam būdinga apsvaigimas nuo alkoholio ir su juo susijusi svorio augimo baimė. Alkoholioreksija sergantys asmenys gali riboti maisto suvartojimą, kad atlaisvintų vietą alkoholiui, taip pat gali pernelyg daug sportuoti, kad kompensuotų kalorijas, kurias suvartoja gerdami. Tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant nepakankamą mitybą, organų pažeidimus ir net mirtį.
Kodėl geriama tuščiu skrandžiu?
Yra keletas priežasčių, kodėl gerti tuščiu skrandžiu gali būti bloga idėja. Pirma, alkoholis gali sudirginti skrandžio gleivinę ir sukelti virškinimo sutrikimų. Antra, dėl alkoholio gali sumažėti cukraus kiekis kraujyje, todėl galite jaustis apsvaigę ar apsvaigę. Trečia, alkoholis gali jus dehidratuoti, todėl galite jausti troškulį ir galvos skausmą. Galiausiai, geriant tuščiu skrandžiu, gali padidėti tikimybė vemti.
Kas atsitinka, jei vietoj valgymo geriate alkoholį?
Jei vietoj valgio geriate alkoholį, gali pasireikšti trumpalaikis poveikis, įskaitant sutrikusį vertinimą, koordinaciją ir refleksus, nerišlią kalbą ir vėmimą. Ilgainiui alkoholio vartojimas vietoj maisto gali sukelti nepakankamą mitybą, svorio kritimą ir organų pažeidimus.
Ar galima išgyventi vartojant tik alkoholį?
Ne, negalite išgyventi tik dėl alkoholio. Alkoholis yra depresantas ir galiausiai jus nužudys.
Ar alkoholis sukelia ketoacidozę?
Ne, alkoholis nesukelia ketoacidozės. Ketoacidozė yra sunki diabeto komplikacija, kuri atsiranda, kai kraujyje susikaupia ketonų. Alkoholis nesukelia ketonų kaupimosi kraujyje.