Alkotesteris

Alkotesteris – tai prietaisas, naudojamas alkoholio kiekiui asmens iškvėptame ore matuoti. Labiausiai paplitęs alkotesterio tipas yra nešiojamasis alkotesteris – tai nedidelis, rankinis prietaisas, kuriuo policijos pareigūnai gali vietoje patikrinti alkoholio kiekį asmens kraujyje (BAC). Nešiojamieji alkotesteriai veikia matuodami alkoholio kiekį asmens iškvėptame ore, o tam paprastai naudojamas kuro elementų jutiklis.

Alkotesteriai paprastai turi ekraną, kuriame rodomas asmens alkoholio kiekis kraujyje, be to, jie gali turėti spausdinimo mechanizmą, kuriuo galima atspausdinti testo rezultatų kopiją. Kai kurie alkotesteriai taip pat turi funkciją, leidžiančią naudotojui apskaičiuoti alkoholio kiekį iškvėptame ore pagal asmens svorį ir išgertų gėrimų skaičių.

Alkotesteriai paprastai yra tikslūs 0.01 % asmens AKK, ir jie laikomi tiksliausiu būdu nustatyti asmens AKK.

Kiek laiko alkoholis išlieka burnoje?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant tai, kiek alkoholio išgėrėte, kaip greitai jį išgėrėte ir prieš kiek laiko jį išgėrėte. Apskritai alkoholis išlieka iškvėptame ore maždaug 24 valandas po to, kai jį pavartojote. Tačiau yra būdų, kaip pagreitinti alkoholio išsiskyrimo iš burnos procesą, pavyzdžiui, gerti daug vandens ir kramtyti šviežių mėtų lapelių.

Kas gali suklaidinti patikrinimą alkotesteriu?

Yra keletas veiksnių, kurie gali suklaidinti alkotesterio testą. Vienas iš jų yra tiesiog alkoholio buvimas burnoje. Dėl to testas gali užfiksuoti didesnį alkoholio kiekį kraujyje (AKK), nei iš tikrųjų yra kraujyje. Kitas veiksnys yra žmogaus kūno temperatūra. Aukštesnė kūno temperatūra gali lemti, kad testas užfiksuos didesnį alkoholio kiekį kraujyje, nei iš tikrųjų yra kraujyje. Be to, dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų testas gali užfiksuoti didesnį alkoholio kiekį kraujyje nei iš tikrųjų yra kraujyje. Tokios būklės yra diabetas, tam tikros širdies ligos ir kvėpavimo takų infekcijos. Galiausiai, dėl tam tikrų vaistų testas gali užfiksuoti didesnį alkoholio kiekį kraujyje, nei iš tikrųjų yra kraujyje. Šiems vaistams priskiriami kai kurie antidepresantai, antihistamininiai vaistai ir burnos skalavimo skysčiai, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Ar alkotesteriai yra 100 % tikslūs?

Ne, alkotesteriai nėra 100 % tikslūs. Yra daug veiksnių, kurie gali turėti įtakos alkotesterio tikslumui, įskaitant alkotesterio tipą, alkotesterio kalibravimą, aplinką, kurioje atliekamas patikrinimas, ir individualią asmens fiziologiją.

Alkotesteriai veikia matuodami alkoholio kiekį asmens iškvėptame ore. Tačiau yra daug veiksnių, kurie gali turėti įtakos šio matavimo tikslumui.

Pirma, skirtingų tipų alkotesteriuose naudojamos skirtingos technologijos, todėl kiekvieno tipo alkotesteriai gali būti tikslesni arba mažiau tikslūs už kitus.

Antra, norint išlaikyti alkotesterių tikslumą, jie turi būti reguliariai kalibruojami. Jei alkotesteris nėra tinkamai sukalibruotas, jis gali duoti netikslius rezultatus.

Trečia, aplinka, kurioje atliekamas patikrinimas alkotesteriu, taip pat gali turėti įtakos patikrinimo tikslumui. Pavyzdžiui, jei temperatūra yra labai žema, alkotesteris gali veikti neteisingai.

Galiausiai, individuali asmens fiziologija taip pat gali turėti įtakos patikrinimo alkotesteriu tikslumui. Pavyzdžiui, kai kurių žmonių natūralus alkoholio kiekis iškvėptame ore yra didesnis nei kitų. Dėl to alkotesteris gali rodyti didesnį rezultatą nei tikrasis alkoholio kiekis asmens kraujyje (BAC).

Apibendrinant galima teigti, kad alkotesteriai nėra 100 % tikslūs. Yra daug veiksnių, kurie gali turėti įtakos alkotesterio tyrimo tikslumui.

Kiek tikslūs yra alkotesteriai?

Paprastai manoma, kad alkotesterių tikslumas yra +/- 0.005% BAC (alkoholio kiekis kraujyje). Tačiau yra daug veiksnių, galinčių turėti įtakos alkotesterio tikslumui, įskaitant prietaiso tipą, prietaiso kalibravimą, operatoriaus patirtį ir tikrinamo asmens sveikatą bei alkoholio kiekį burnoje.

Viename tyrime nustatyta, kad alkotesterių tikslumas labai skyrėsi – kai kurie alkotesteriai pervertina BAC net 0.12 %, o kitų – 0 % mažesnis nei 0.03%.

Kitu tyrimu nustatyta, kad tinkamai naudojant alkotesterius jų tikslumas yra +/- 0.02 % BAC.

Apskritai alkotesteriai laikomi gana tiksliais prietaisais. Tačiau yra daug veiksnių, galinčių turėti įtakos jų tikslumui, todėl visada geriausia pasikonsultuoti su patyrusiu advokatu, jei buvote apkaltintas vairavimu esant neblaiviam remiantis alkotesterio testu.

Parašykite komentarą