Almagestas – astronominis traktatas, kurį II mūsų eros amžiuje parašė Ptolemėjas. Jis laikomas įtakingiausiu to meto astronomijos veikalu. Almagestas pateikė matematinį visatos modelį, kuris buvo naudojamas planetų ir žvaigždžių padėčiai nuspėti. Jame taip pat buvo žvaigždžių katalogas, kuriame nurodytos daugiau kaip 1 000 žvaigždžių padėtys.
Kas atrado 48 žvaigždynus, išvardytus jo knygoje „Almagestas?
Graikų astronomas Ptolemėjas savo knygoje „Almagestas“ išvardijo 48 žvaigždynus. Ptolemėjo žvaigždynai buvo sudaryti remiantis ankstesnių graikų astronomų, tarp jų Eudokso iš Knido ir Arato iš Solio, darbais.
Kiek laiko almagestas išsilaikė kaip įtakingiausias mokslinis tekstas?
Almagestas – II a. graikų astronominis traktatas apie regimuosius žvaigždžių judėjimus ir planetų kelius, kurį parašė Ptolemėjas. Vienas iš įtakingiausių visų laikų mokslinių tekstų, daugiau kaip tūkstantį metų išlikęs pagrindiniu astronomijos veikalu. Jis laikomas vienu iš kertinių mokslo revoliucijos akmenų.
Kiek laiko „Almagestas“ apibrėžė astronomiją?
Almagestas apibrėžė astronomiją daugiau kaip 1500 metų. Tik XVI a. Koperniko heliocentrinis modelis pradėjo rimtai prieštarauti Ptolemėjo geocentriniam modeliui, kuris buvo pagrįstas Almagestu. Net ir po Koperniko dauguma astronomų ir toliau naudojosi Almagestu kaip pagrindiniu dangaus pažinimo vadovu. Tik XIX-XX a. Almagestą pradėjo keisti modernesni veikalai.
Kokia buvo Ptolemėjaus teorija?
Ptolemėjo teorija teigė, kad žemė yra visatos centras, o Saulė, Mėnulis ir planetos skrieja aplink ją.