Amino rūgštys

Aminorūgštys yra organinės molekulės, kuriose yra ir aminogrupė, ir karboksirūgšties grupė. Aminorūgštys – tai baltymų statybinės medžiagos, jų galima rasti visuose gyvuose organizmuose. Baltymuose natūraliai randama 20 skirtingų aminorūgščių, kurias galima suskirstyti į dvi grupes: nepakeičiamąsias aminorūgštis ir nepakeičiamąsias aminorūgštis. Nepakeičiamųjų aminorūgščių organizmas negali susintetinti, todėl jų reikia gauti su maistu. Nepagrindines aminorūgštis organizmas gali sintetinti, todėl jos nėra būtinos maiste.

Kuriuose maisto produktuose yra daug aminorūgščių?

Aminorūgštys yra baltymų sudedamosios dalys, todėl jų yra maisto produktuose, kuriuose yra baltymų. Tai gyvūninės kilmės produktai, pavyzdžiui, mėsa, paukštiena, žuvis ir pieno produktai, taip pat augalinės kilmės baltymai, pavyzdžiui, soja, pupelės, lęšiai ir kvinojos. Kai kurių aminorūgščių taip pat galima rasti tam tikruose grūduose, riešutuose ir sėklose.

Kokios yra 20 aminorūgščių?

Aminorūgštys yra baltymų sudedamosios dalys. Yra 20 aminorūgščių, kurios dažniausiai randamos baltymuose. Šios 20 aminorūgščių yra:

Alaninas

Argininas

Asparaginas

Asparto rūgštis

Cisteinas

Glutamo rūgštis

Glutaminas

Glicinas

Histidinas

Izoleucinas

Leucinas

Lizinas

Metioninas

Fenilalaninas

Proline

Serinas

Treoninas

Triptofanas

Tirozinas

Valinas

Kokie maisto produktai turi visas 9 aminorūgštis?

Yra labai nedaug maisto produktų, kuriuose yra visos devynios nepakeičiamosios aminorūgštys. Kai kurie pavyzdžiai: kiaušiniai, sūris, mėsa ir žuvis.

Ar aminorūgštys degina pilvo riebalus?

Tiesioginių įrodymų, kad aminorūgštys degina pilvo riebalus, nėra, tačiau jos gali turėti netiesioginį poveikį. Pavyzdžiui, kai kurios aminorūgštys dalyvauja reguliuojant medžiagų apykaitą, o kai kurios mažina apetitą. Be to, įrodyta, kad baltymai, sudaryti iš aminorūgščių, skatina medžiagų apykaitą ir mažina apetitą, todėl gali sumažėti pilvo riebalų.

Parašykite komentarą