Amnestija

Amnestija – tai visuotinis atleidimas nuo bausmės už nusikaltimus, ypač politinius, prieš vyriausybę. Amnestijas paprastai suteikia įstatymų leidžiamosios arba vykdomosios valdžios institucijos. Jos dažnai naudojamos siekiant sureguliuoti pilietinius karus arba revoliuciją.

Amnestijos paprastai suteikiamos žmonių grupei ar klasei, o ne pavieniams asmenims. Jos gali būti suteikiamos sąlyginai arba besąlygiškai.

Sąlyginės amnestijos paprastai suteikiamos tiems, kurie sutinka pasiduoti arba atsisakyti savo neteisėtos ar maištingos veiklos. besąlyginė amnestija paprastai suteikiama pasibaigus konfliktui, kad būtų galima atkurti taiką ir stabilumą.

Amnestijos taip pat gali apimti nuostatas dėl žalos atlyginimo, restitucijos ar kitokio pobūdžio kompensacijų aukoms.

Koks yra amnestijos pavyzdys?

Amnestija – tai atleidimo už praeityje padarytą nusikaltimą aktas. Paprastai ją suteikia vyriausybė arba valdžios institucija ir ji dažnai suteikiama žmonių grupei, o ne atskiram asmeniui. Pavyzdžiui, britų vyriausybė amnestiją suteikė visiems Amerikos revoliucijos dalyviams.

Kas finansuoja amnestiją?

Amnesty International – tai pasaulinis judėjimas, vienijantis daugiau nei 7 milijonus žmonių daugiau nei 150 šalių ir teritorijų, kurie vykdo kampanijas, kuriomis siekiama užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimams.

Mus finansuoja mūsų nariai ir rėmėjų iš viso pasaulio aukos. Mes nepriimame jokių pinigų iš vyriausybių už savo darbą žmogaus teisių srityje.

Kas yra amnestija ir kaip ji veikia?

Amnestija – tai vyriausybės suteiktas atleidimas nuo baudžiamojo persekiojimo už nusikaltimą. Paprastai ji taikoma grupei žmonių, kurie padarė panašų nusikaltimą, ir dažnai naudojama kaip būdas skatinti nacionalinį susitaikymą po konflikto laikotarpio. Amnestija taip pat gali būti suteikiama atskiriems asmenims kiekvienu konkrečiu atveju.

Amnestija nepanaikina įrašo apie nusikaltimą, bet reiškia, kad asmuo nebus persekiojamas už jį baudžiamąja tvarka. Kai kuriais atvejais amnestija taip pat gali padėti panaikinti asmens teistumą. Amnestija skiriasi nuo malonės, kuri yra oficialus atleidimas už nusikaltimą, už kurį jau buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas.

Kur taikoma amnestija?

Amnestijos nėra.

Parašykite komentarą