Anachronizmas – tai neatitikimas grožinės literatūros ar istorijos kūrinyje. Anachronizmas gali būti daiktas, asmuo ar sąvoka, egzistuojantys ne savo laiku. Pavyzdžiui, romane, kurio veiksmas vyksta 2000 m., gali būti anachronistinių nuorodų į pasenusias technologijas, pavyzdžiui, rašomąsias mašinėles ar rotacinius telefonus. Panašiai ir istoriniame filme, kurio veiksmas vyksta viduramžiais, gali būti anachronistinių elementų, pavyzdžiui, automobilių ar ginklų. Anachronizmų galima rasti ir negrožinės literatūros kūriniuose, pavyzdžiui, kai šiuolaikinis autorius istorinį įvykį vadina šiuolaikine terminologija.
Koks yra anachronistinės sinonimas?
Nėra vieno tobulo anachronizmo sinonimo, tačiau tarp panašių žodžių yra tokie: pasenęs, senamadiškas, atsilikęs nuo laikų.
Ar anachronistinis reiškia pasenęs?
Žodis „anachronizmas“ gali reikšti skirtingus dalykus, priklausomai nuo to, kaip jis vartojamas. Kartais tai reiškia tiesiog „pasenęs“, bet gali reikšti ir „ne vietoje.“ Pavyzdžiui, jei kalbate apie asmenį, kuris dėvi septintojo dešimtmečio drabužius, galite sakyti, kad jis „apsirengęs anachronistiškai“.“ Tai reikštų, kad jų drabužiai neatitinka dabartinio laikotarpio.
Kas yra anachronizmo priešingybė?
Anachronizmo priešingybė būtų achronizmas, kuris reiškia chronologijos ar įvykių sekos nebuvimą.
Kas yra anachronizmas pavyzdys?
Anachronistinis pavyzdys – tai pavyzdys, neatitinkantis laikotarpio, kuriame jis turėtų būti pateiktas.