Anaerobinė būsena – tai būsena, kai nėra deguonies. Tai gali reikšti tiek aplinką, tiek organizmą. Kai vartojamas aplinkai apibūdinti, anaerobinis reiškia, kad aplinkoje nėra laisvo deguonies. Tai gali atsitikti aplinkoje, kurioje yra mažai oro arba jo visai nėra, pavyzdžiui, giliame vandenyje arba dirvožemyje. Kai vartojamas apibūdinti organizmą, anaerobinis reiškia, kad organizmas nenaudoja deguonies, kad išgyventų. Taip gali būti dėl to, kad organizmas negali naudoti deguonies arba gyvena aplinkoje, kurioje nėra deguonies.
Ar anaerobinė veikla degina riebalus?
Nors anaerobinės treniruotės tiesiogiai nedegina riebalų, jos gali netiesiogiai paskatinti riebalų mažėjimą. Taip yra todėl, kad anaerobinės pratybos padidina bendrą organizmo medžiagų apykaitą, todėl per dieną gali būti sudeginama daugiau kalorijų. Be to, anaerobiniai pratimai gali padėti auginti liesąją raumenų masę, kuri savo ruožtu gali padėti organizmui sudeginti daugiau kalorijų ramybės būsenoje.
Kokie yra 3 anaerobinės veiklos pavyzdžiai?
1. Svarsčių kilnojimas
2. Sprintas
3. Didelio intensyvumo intervalinės treniruotės
Ar anaerobiniai pratimai yra naudingi?
Taip, anaerobiniai pratimai yra naudingi. Tai padeda auginti raumenis, gerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę ir gali padėti numesti svorio.
Kas yra anaerobinės veiklos pavyzdys?
Anaerobinė mankšta – tai mankštos rūšis, atliekama nesant deguonies. Šio tipo pratimai paprastai yra didelio intensyvumo ir atliekami trumpą laiką. Anaerobinių pratimų pavyzdžiai: sprintas, sunkioji atletika ir intervalinė treniruotė.