Anafazė

Anafazė – tai mitozės arba mejozės etapas, kai chromosomos atsiskiria viena nuo kitos į priešingus ląstelės polius. Po to seka citokinezė, kurios metu ląstelės citoplazma dalijasi į dvi naujas ląsteles.

Anafazė pasižymi chromosomų atsiskyrimu į dvi grupes, kurių kiekviena yra pritvirtinta prie skirtingo ląstelės poliaus. Chromosomos nutolsta viena nuo kitos veikiant mitozinei verpstei – struktūrai, sudarytai iš mikrotubulių, kurios prisitvirtina prie chromosomų ties jų centromeromis.

Kai chromosomos pasiekia polius, ląstelė pradeda dalytis į dvi naujas ląsteles – šis procesas vadinamas citokineze. Tai įvyksta susiformuojant naujai ląstelės membranai tarp abiejų chromosomų grupių, kurios galiausiai atsiskiria ir suformuoja dvi atskiras ląsteles.

Koks yra geriausias anafazės apibrėžimas?

Anafazė – tai mitozės arba mejozės etapas, kai chromosomos atsiskiria į dukterines ląsteles.

Kokie 3 dalykai vyksta anafazės metu?

1. Anafazės metu chromosomos pradeda tolti viena nuo kitos į priešingas ląstelės puses.

2. Ląstelės centrosomos taip pat persikelia į priešingas ląstelės puses ir padeda chromosomoms išsiskirti.

3. Ląstelės branduolio apvalkalas pradeda irti, todėl chromosomos gali laisviau judėti.

Kurioje fazėje vyksta anafazė?

Anafazė yra trečiasis ir paskutinis mitozės etapas. Po to seka telofazė, kurios metu ląstelės branduolio apvalkalas atsinaujina ir chromosomos dekondensuojasi. Anafazė prasideda, kai mitozinės verpstės skaidulos atitraukia chromosomas vieną nuo kitos ir nukreipia jas į priešingus ląstelės polius. Chromosomos toliau juda viena nuo kitos, kol pasiekia polius, tada anafazė baigiasi.

Kas yra anafazė ir metafazė?

Anafazė yra ląstelės dalijimosi etapas, kai chromosomos persikelia į priešingus ląstelės polius. Po to seka telofazė, kurios metu ląstelė pradeda dalytis į dvi dukterines ląsteles.

Metafazė – tai ląstelių dalijimosi etapas, kai chromosomos išsirikiuoja ląstelės viduryje. Po to seka anafazė, kai chromosomos persikelia į priešingus ląstelės polius.

Parašykite komentarą