Terminas „androginas“ gali reikšti asmenį, kuris turi ir vyriškų, ir moteriškų bruožų, arba asmenį, kuris neturi nei aiškiai vyriškų, nei aiškiai moteriškų bruožų. Abiem atvejais androginai dažnai laikomi labiau priimančiais kitus ir atviresniais naujai patirčiai nei žmonės, kurie stipriai identifikuojasi su viena ar kita lytimi.
Koks yra androginiškumo pavyzdys?
Androginijos pavyzdys – asmuo, turintis ir vyriškų, ir moteriškų savybių. Tai gali būti asmuo, kuris fiziškai ir (arba) psichologiškai yra ir vyras, ir moteris, arba asmuo, kuris rengiasi androginiškai.
Kaip sužinoti, ar esu androginiškas?
Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes kiekvienas žmogus skirtingai suvokia ir išreiškia savo lytį. Tačiau yra keletas bendrų su androginiškumu dažnai siejamų požymių, kurie gali padėti nustatyti, ar esate androginiškas. Tai yra, pvz:
– pirmenybę teikti drabužiams ir šukuosenoms, kurios tradiciškai nesusijusios su viena ar kita lytimi.
– Nesidomėjimas veikla ar užsiėmimais, kurie paprastai laikomi „vyriškais“ arba „moteriškais“.
– jausmas, kad neatitinkate nei vyriškos, nei moteriškos lyties kategorijų.
– pirmenybė teikiama lyčiai neutraliems įvardžiams, pvz., „jie/jie“, o ne „jis/ji“.
Jei jums būdinga kuri nors iš šių savybių, galite būti androginiškas. Tačiau galiausiai vienintelis asmuo, kuris gali nuspręsti, ar esate androginiškas, esate jūs pats.
Kokia lytis yra androginiškas?
Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes androginiškumas skirtingiems žmonėms gali reikšti skirtingus dalykus. Tačiau apskritai androginas reiškia asmenį, kuris neatitinka tradicinių lyčių normų ir gali būti nei vyriškos, nei moteriškos lyties. Tai gali reikšti, kad dėvite drabužius, kurie paprastai nesusiję su jūsų lytimi, arba turite šukuoseną ar fizinę išvaizdą, kuri gali būti laikoma vyriška arba moteriška. Galiausiai, kiekvienas žmogus pats sprendžia, kaip jis save identifikuoja ir ką jam reiškia androginiškumas.
Kas daro moterį androginišką?
Kad moteris būtų laikoma androginiška, ji turėtų pasižymėti savybėmis, kurios paprastai siejamos ir su vyrais, ir su moterimis. Tai gali būti berniukiškas stilius, trumpi plaukai ir minimalus makiažas. Ji taip pat gali rengtis vyriškiau, pavyzdžiui, dėvėti laisvus drabužius ir vengti pernelyg mergaitiškų ar seksualių drabužių. Androginiškos moterys dažnai laikomos labiau nepriklausomomis ir turinčiomis tvirtą valią nei tos, kurioms būdingi tradiciškai moteriški bruožai.