Angular – tai „JavaScript“ pagrįsta atvirojo kodo priekinių žiniatinklio taikomųjų programų sistema, kurią daugiausia palaiko „Google“ ir fizinių asmenų bei korporacijų bendruomenė, skirta daugeliui iššūkių, su kuriais susiduriama kuriant vieno puslapio taikomąsias programas, spręsti. „JavaScript“ komponentai papildo „Apache Cordova“ – tarpplatforminėms mobiliosioms programoms kurti naudojamą sistemą. Ja siekiama supaprastinti tokių programų kūrimą ir testavimą, pateikiant kliento pusės modelio-vaizdo-kontrolerio (MVC) ir modelio-vaizdo-vaizdo-modelio (MVVM) architektūrų sistemą, kartu su komponentais, paprastai naudojamais turtingose interneto programose.
AngularJS yra originali Angular versija. AngularJS sistema veikia pirmiausia nuskaitydama HTML puslapį, į kurį įterpti papildomi pasirinktiniai žymų atributai. Šie atributai yra direktyvos, kurios nurodo AngularJS HTML kompiliatoriui ($compile) prijungti tam DOM elementui nurodytą elgseną (pvz.g. ng-model prie elemento prijungia AngularJS dvipusį duomenų susiejimą). Kai HTML kompiliatorius susiduria su šiomis direktyvomis, jis pakeičia HTML puslapį pagal nurodytą elgseną.
Rezultatas – dinamiškas puslapis, kuriame naudotojui sąveikaujant su įvairiais AngularJS komponentais, puslapio nereikia atnaujinti, kad naudotojas matytų savo sąveikos rezultatus. Dėl to AngularJS programos yra greitos ir reaguoja greitai.
Kokia kalba naudojama Angular?
Angular yra „JavaScript“ sistema. Dėl šios priežasties naudojama „JavaScript“ programavimo kalba.
Ar kampinis modulis yra front-end, ar backend?
Angular yra front-end karkasas, t. y. jis naudojamas kuriant naudotojo sąsajas ir interaktyvumą žiniatinklio programose. Tai nėra galinė sistema, todėl jos negalima naudoti serverio pusės kūrimui.
Ar „Angular“ yra geresnė už „react?
Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso nuo individualių pageidavimų ir projekto reikalavimų. Tačiau kai kurie kūrėjai gali teikti pirmenybę „Angular“, o ne „React“ dėl to, kad ji palaiko dvipusį duomenų susiejimą ir naudoja „TypeScript“, dėl kurio kodas gali būti lengviau skaitomas ir prižiūrimas. Be to, „Angular“ iškart pateikia išsamesnį įrankių ir funkcijų rinkinį nei „React“, todėl jis gali būti geresnis pasirinkimas sudėtingiems projektams.
Kam naudojamas „Angular?
Angular yra priekinės dalies sistema, skirta interneto programoms kurti. Paprastai jis naudojamas su „TypeScript“, bet gali būti naudojamas ir su „JavaScript“. Angular naudojamas vieno puslapio programoms, t. y. žiniatinklio programoms, kurios įkelia vieną HTML puslapį ir dinamiškai jį atnaujina pagal naudotojo įvestį, kurti. „Angular“ taip pat gali būti naudojamas mobiliosioms programoms kurti naudojant „Ionic“ sistemą.