Ankstyvasis nėštumas paprastai apibrėžiamas kaip laikotarpis nuo implantacijos iki aštuntosios nėštumo savaitės pabaigos. Šis laikotarpis paprastai laikomas rizikingiausiu ir pažeidžiamiausiu nėštumo laikotarpiu, nes besivystantis embrionas yra jautrus įvairioms galimoms komplikacijoms. Kai kurios iš dažniausiai pasitaikančių ankstyvojo nėštumo komplikacijų yra persileidimas, negimdinis nėštumas ir nėščiųjų trofoblastinė liga. Be to, ankstyvas nėštumas dažnai siejamas su didesne priešlaikinio gimdymo ir gimdymo rizika.
Kaip anksti galite jaustis nėščia?
Dauguma moterų nepastebi jokių nėštumo požymių ar simptomų pirmąją savaitę ar dvi po pastojimo. Tačiau kai kurios moterys jaučia ankstyvojo nėštumo simptomus. Šie simptomai gali būti pykinimas, krūtų jautrumas ir nuovargis. Jei manote, kad galite būti nėščia, svarbu atlikti nėštumo testą, kad tai patvirtintumėte.
Kaip sužinoti, ar esu nėščia po 1 savaitės?
Nėra patikimo būdo, kaip nustatyti, ar esate nėščia jau po savaitės, tačiau yra keletas požymių ir simptomų, kurie gali rodyti, kad esate nėščia. Pavyzdžiui, galite pastebėti, kad staiga pajutote didesnį nuovargį nei įprastai arba kad Jūsų krūtys yra jautrios ar patinusios. Jus taip pat gali pykinti, pūsti pilvą arba jausti potraukį maistui. Jei pastebėjote bet kurį iš šių pokyčių, svarbu atlikti nėštumo testą, kad įsitikintumėte, ar esate nėščia, ar ne.
Ko nereikėtų daryti prieš nėštumo testą?
Yra keli dalykai, kurių reikėtų vengti prieš atliekant nėštumo testą, nes jie gali turėti įtakos testo tikslumui. Pirma, turėtumėte vengti vartoti bet kokius vaistus ar papildus, kurių sudėtyje yra hCG, nes tai gali trukdyti testui. Antra, turėtumėte vengti gerti alkoholį ar vartoti laisvalaikio narkotikus, nes tai taip pat gali turėti įtakos testo tikslumui. Galiausiai, turėtumėte vengti lytinių santykių ar tamponų naudojimo, nes tai taip pat gali turėti įtakos testo tikslumui.
Kaip jaučiasi apatinė pilvo dalis ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu?
Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu daugelis moterų teigia jaučiančios pilnumo ar pilvo pūtimo pojūtį apatinėje pilvo dalyje. Tai sukelia auganti gimda, spaudžianti skrandį ir žarnyną. Kai kurios moterys taip pat praneša apie apatinės pilvo dalies skausmą, kuris dažniausiai būna dujų arba apvalaus raiščio skausmas. Apvalių raiščių skausmas – tai aštrus, šaudantis skausmas, atsirandantis, kai išsitempia gimdą palaikantys raiščiai.