Anorakas – sunkaus palto ar striukės su gobtuvu tipas, paprastai dėvimas šaltu oru. Žodis „anorakas“ kilęs iš inuitų kalbos žodžio anoraq, reiškiančio „gyvūno oda“ arba „kailinė striukė“.
Anorakas paprastai turi raištelius ties juosmeniu ir apačia bei kailiu pamušaluotą gobtuvą. Paprastai jis būna pagamintas iš neperšlampamos arba vandeniui atsparios medžiagos, pavyzdžiui, „Gore-Tex“, kad apsaugotų jį dėvintį asmenį nuo gamtos stichijų. Anorakai dažnai būna ryškiaspalviai arba dekoruoti logotipais ar kitais raštais, todėl kartais dėvimi kaip madingi daiktai.
Ar anorakas yra britiškas žodis?
Taip, anorakas yra britiškas žodis. Tai tam tikros rūšies striukė arba paltas, paprastai pagamintas iš vandeniui arba vėjui atsparios medžiagos, dėvimas šaltu arba drėgnu oru.
Kodėl jis vadinamas anoraku?
Anorakas – tai striukės ar palto tipas, kuris paprastai yra pagamintas iš neperšlampamo arba vandeniui atsparaus audinio. Paprastai dėvimas šaltu oru arba esant drėgnoms sąlygoms, nes apsaugo nuo stichijų. Anoraką taip pat dažnai dėvi žmonės, kurie dalyvauja tokioje lauko veikloje kaip žygiai, stovyklavimas ar žvejyba, nes ji suteikia ir šilumos, ir apsaugos nuo stichijų.
Žodis „anorakas“ kilęs iš inuitų kalbos žodžio „anoraq“, kuris reiškia „gyvūnų oda“ arba „parka“.“ Inuitų tauta yra vietiniai Arkties regiono gyventojai, kurie nuo seno naudojo anorakus, pasiūtus iš karibu arba ruonių odos, kad apsisaugotų nuo šalto oro ir stichijų. Pirmą kartą anorakas Vakarų pasaulyje išpopuliarėjo XX a. pradžioje, kai tyrinėtojai ir nuotykių ieškotojai pradėjo jį dėvėti ekspedicijose į Arktį.
Dėl ko dėvite anoraką?
Anorakas – tai tam tikros rūšies striukė arba paltas, kuris paprastai dėvimas šaltu arba drėgnu oru. Jis dažnai gaminamas iš neperšlampamų arba vandeniui atsparių medžiagų ir paprastai turi gobtuvą, padedantį išlaikyti galvą ir veidą šiltus ir sausus. Anorakus galima dėvėti tiek laisvalaikiu, tiek lauke.
Kuo skiriasi anorakas nuo striukės?
Anorakas – tai tam tikros rūšies striukė, paprastai pagaminta iš neperšlampamos arba vandeniui atsparios medžiagos. Anorakas dažnai dėvimas šaltu ar drėgnu oru, nes padeda išlaikyti šilumą ir sausumą. Kita vertus, striukės paprastai gaminamos iš įvairių medžiagų ir nebūtinai turi būti atsparios vandeniui. Striukės gali būti dėvimos įvairiomis oro sąlygomis, priklausomai nuo medžiagos, iš kurios jos pagamintos.