Anticiklonas

Anticiklonas – didelio masto orų sistema, kuriai būdingas aukštas slėgis ir cirkuliacija aplink centrinį tašką pagal laikrodžio rodyklę. Anticiklonai paprastai siejami su gerais ir stabiliais orais.

Kur labiausiai paplitę anticiklonai?

Anticiklonai labiausiai paplitę subtropikuose, kur yra subtropinio aukšto slėgio juosta.

Kaip susidaro anticiklonas?

Anticiklonai – tai aukšto slėgio sritys atmosferoje, kuriose oras grimzta. Žemės paviršiuje esantis oras priverstas judėti į išorę iš aukšto slėgio srities. Dėl to aplink anticikloną susidaro oro cirkuliacija: oras teka link aukšto slėgio srities centro ir kyla aukštyn. Kylantis oras sukuria žemo slėgio sritį virš anticiklono, o oras iš šios srities teka link aukšto slėgio srities centro, sudarydamas oro cirkuliaciją aplink anticikloną.

Koks yra anticiklono pavyzdys?

Anticiklonas – tai didelio masto vėjų cirkuliacija aplink centrinę aukšto atmosferos slėgio sritį, Šiaurės pusrutulyje pagal laikrodžio rodyklę, o Pietų pusrutulyje – prieš laikrodžio rodyklę. Terminas anticiklonas kilęs iš graikų kalbos žodžio „priešingas“, reiškiančio, kad paviršiaus slėgis ir vėjo kryptys paprastai būna apverstos, palyginti su ciklonu.

Ar anticiklonas yra šaltas, ar šiltas?

Anticiklonai paprastai siejami su šiltu oru, nes sistemos centre esantis oras kyla. Šiltas oras kyla greičiau nei šaltas, todėl sistemos centre esantis oras paprastai yra šiltesnis nei aplink jį esantis oras. Tačiau anticiklonai taip pat gali susidaryti šaltame ore, ir tokiais atvejais sistemos centre esantis oras paprastai būna šaltesnis už aplink jį esantį orą.

Parašykite komentarą