Antikorozinė priemonė – tai medžiaga, kuria padengiami metaliniai paviršiai, siekiant apsaugoti juos nuo korozijos. Labiausiai paplitusios antikorozinės medžiagos yra dažai ir dangos, tačiau yra ir kitų rūšių medžiagų, pavyzdžiui, gelių, aliejų ir vaškų. Antikorozinės medžiagos veikia sudarydamos barjerą tarp metalo paviršiaus ir aplinkos, kuris neleidžia metalui kontaktuoti su deguonimi ir vandeniu, kurie yra du pagrindiniai korozijos sukėlėjai.
Koks yra labiausiai paplitęs korozijos inhibitorius?
Labiausiai paplitęs korozijos inhibitorius yra cinkas. Cinkas yra natūraliai aplinkoje randamas metalas, plačiai naudojamas pramonėje. Tai veiksmingas korozijos inhibitorius, nes ant metalų paviršiaus sudaro ploną apsauginę plėvelę. Ši plėvelė neleidžia metalui kontaktuoti su deguonimi, kuris būtinas korozijai atsirasti.
Ar ėsdinanti medžiaga yra bazė, ar rūgštis?
ėsdinančios medžiagos paprastai yra rūgštys arba bazės. Medžiagos ėsmingumas paprastai nustatomas pagal jos pH lygį. Rūgščių pH yra mažesnis nei 7, o bazių – didesnis nei 7.
Kokia yra žodžio korozinis poveikis reikšmė?
Korozinis poveikis – medžiagos, dažniausiai metalo, irimo procesas, vykstantis dėl cheminės reakcijos su aplinka. Dažniausias korozinio poveikio pavyzdys yra rūdijimas, t. y. geležies irimas dėl oksidacijos esant vandeniui.
Kokie yra korozinių medžiagų pavyzdžiai?
Yra daugybė korozinių medžiagų pavyzdžių, tačiau vienos iš labiausiai paplitusių yra druskos rūgštis, sieros rūgštis ir azoto rūgštis. Visos šios rūgštys gali pakenkti metalams, todėl jos dažnai naudojamos pramoniniuose ir cheminiuose procesuose.