Antisepsacija – tai infekcijos prevencijos procesas, kai žudomi arba slopinamas mikroorganizmų augimas. Paprastai jis naudojamas negyviems objektams, pavyzdžiui, įrankiams ir paviršiams, ir paprastai atliekamas naudojant chemines medžiagas.
Yra dvi pagrindinės antiseptikos rūšys: chirurginė ir medicininė. Chirurginė antiseptika – tai infekcijos prevencijos procesas chirurginėse žaizdose. Medicininė antiseptika – tai infekcijos prevencijos procesas kitose medicinos įstaigose, pavyzdžiui, ligoninėse ir klinikose.
Antiseptika paprastai skirstoma į dvi kategorijas: fizinę ir cheminę. Fizikinė antiseptika apima fizikinių medžiagų, tokių kaip šiluma, šviesa ir spinduliuotė, naudojimą mikroorganizmams naikinti arba jų augimui stabdyti. Cheminė antiseptika apima cheminių medžiagų, pavyzdžiui, dezinfekantų ir antiseptikų, naudojimą mikroorganizmams naikinti arba stabdyti jų augimą.
Svarbiausias antiseptikos sėkmės veiksnys yra naudojamos priemonės koncentracija. Priemonės koncentracija turi būti pakankamai didelė, kad sunaikintų arba slopintų mikroorganizmų augimą, bet ne tokia didelė, kad būtų toksiška pacientui ar naudotojui.
Antiseptikos priemonės veiksmingumas taip pat priklauso nuo mikroorganizmų, prieš kuriuos ji naudojama, rūšies. Kai kurie mikroorganizmai yra atsparesni tam tikriems veiksniams nei kiti. Pavyzdžiui, kai kurios bakterijos yra atsparesnės antibiotikams nei kitos.
Antiseptikos priemonės veikimo trukmė taip pat turi įtakos jos veiksmingumui. Kai kurie
Kam naudojami antiseptikai?
Antiseptikai – tai cheminės medžiagos, kurios tepamos ant odos ar kitų audinių, kad sunaikintų bakterijas. Jie paprastai naudojami žaizdoms valyti ir infekcijai išvengti.
Kas yra antiseptika ir dezinfekcija?
Antiseptika – tai mikroorganizmų naikinimo arba jų augimo ant gyvo audinio slopinimo procesas. Dezinfekcija – tai mikroorganizmų naikinimo arba jų augimo ant negyvosios gamtos objektų stabdymo procesas.
Koks yra antiseptikos pavyzdys?
Antiseptika – tai mikroorganizmų naikinimo procesas kūno paviršiuje arba žaizdoje. Tai galima padaryti naudojant chemines medžiagas, šilumą arba ultravioletinę šviesą.
Kuo skiriasi sepsis ir antisepsis?
Sepsis yra potencialiai gyvybei pavojinga būklė, kurią sukelia organizmo atsakas į infekciją. Organizmo imuninė sistema bando kovoti su infekcija, tačiau ši reakcija gali sukelti uždegimą visame organizme. Dėl to gali sumažėti kraujospūdis, atsirasti organų pažeidimų ir net mirtis. Antisepsė – tai terminas, vartojamas bet kokiam gydymui, kuris užkerta kelią infekcijos plitimui arba sulėtina jos plitimą, apibūdinti. Tai gali būti medikamentų, dezinfekavimo priemonių ar sterilizacijos metodų naudojimas.