Apeironas

Apeiron – senovės graikų terminas, reiškiantis begalybę arba neribotumą. Jis taip pat gali reikšti:

Apeironas (filosofija) – tikėjimas, kad visata yra begalinė arba be ribų

Apeironas (kosmologija), visatos modelis, neturintis ribų ar krašto

Apeiron (kompiuterinis žaidimas), realaus laiko strateginis žaidimas, skirtas „Commodore 64“

Apeiron (grupė) – suomių melodingo death metalo grupė

Ką Anaksimandras turėjo omenyje sakydamas apeiron?

Senovės graikų filosofijoje apeironas (ἄπειρον) reiškia begalinę arba neapibrėžtą. Ji dažnai vartojama kaip begalinio kosmoso arba visatos terminas.

Anaksimandras, filosofas iki Sokrato, pirmasis pavartojo terminą apeiron. Anaksimandrui apeironas buvo neapibrėžta, neribota substancija, kuri buvo visų daiktų šaltinis. Ji buvo amžina ir nekintanti, jai negaliojo gamtos dėsniai.

Terminą „beeironas“ vartojo ir kiti filosofai, įskaitant Aristotelį ir Platoną. Aristotelio filosofijoje apeironas yra materiali visatos priežastis, o platoniškoje filosofijoje – Formos, kurios yra amžinos ir nekintančios.

Kas gamtą pavadino beždžione?

Graikų filosofas Anaksimandras pirmasis gamtą pavadino apeironu, kuris reiškia „neribotas“ arba „beribis“.“ Jis tikėjo, kad viskas visatoje yra kilę iš vieno nedalomo šaltinio ir kad šis šaltinis yra begalinis. Jo idėjas vėliau plėtojo kiti mąstytojai, pavyzdžiui, Aristotelis ir Platonas.

Kaip sanskrito kalba vadinama begalybė?

Sanskrito kalba begalybę reiškia žodis „Ananta“, kuris pažodžiui reiškia „begalinis“ arba „beribis“.

Ar apeiron yra graikiškas žodis?

Apeiron yra graikiškas žodis, kuris reiškia „begalinis“ arba „neribotas.“ Filosofijoje dažnai vartojamas kalbant apie visatos begalybę arba žmogiškojo pažinimo ribų nebuvimą.

Parašykite komentarą