Neteisėta veikla yra deliktų teisės sritis, susijusi su netinkamu profesiniu elgesiu. Jis kildinamas iš lotyniško žodžio „neteisėtas veiksmas“ ir gali būti apibrėžiamas kaip „netinkama arba aplaidi profesinė veikla.“ Klaidingos praktikos bylos paprastai grindžiamos sutarties pažeidimu arba profesinės pareigos klientui pažeidimu. Tai gali būti diagnozavimo, gydymo, tolesnės priežiūros klaidos arba net informuoto sutikimo negavimas.
Skiriamos trys pagrindinės aplaidumo rūšys: medicininė, teisinė ir finansinė. Medicininė klaida yra labiausiai paplitusi rūšis, kai sveikatos priežiūros specialistas suteikia nekokybišką priežiūrą, dėl kurios sužalojamas žmogus arba jis miršta. Teisinis aplaidumas pasireiškia, kai advokatas nesugeba kompetentingai atstovauti ir dėl to patiria finansinę ar kitokią žalą. Finansinė klaida įvyksta, kai patarėjas ar finansų specialistas padaro klaidą, dėl kurios patiriami finansiniai nuostoliai.
Kokios yra trys netinkamo elgesio rūšys?
Trys netinkamos praktikos rūšys:
1. Aplaidumas
2. Sutarties pažeidimas
3. Sukčiavimas
Kuo skiriasi aplaidumas ir netinkamas elgesys?
Neatsargumas – tai nesugebėjimas imtis pagrįstų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta žalos ar nuostolių kitam asmeniui. Tai gali būti daroma darant tai, ko protingas asmuo nedarytų, arba nedarant to, ko protingas asmuo darytų.
Aplaidumas yra aplaidumo rūšis, kuri pasireiškia, kai profesionalus asmuo, pavyzdžiui, gydytojas ar advokatas, nesuteikia standartinio lygio priežiūros paslaugų ir dėl to padaro žalą ar nuostolius.
Kokie yra 4 piktnaudžiavimo elementai?
1. aplaidumas: Tai yra svarbiausias aplaidumo elementas. Norėdamas laimėti bylą dėl netinkamo pareigų vykdymo, ieškovas turi įrodyti, kad atsakovas sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas pažeidė pacientui taikomą priežiūros standartą. Rūpestingumo standartas apibrėžiamas kaip rūpestingumo lygis, kurį tokiomis pačiomis ar panašiomis aplinkybėmis būtų suteikęs protingai apdairus sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas.
2. Priežastinis ryšys: Kad byla dėl aplaidumo būtų sėkminga, ieškovas taip pat turi įrodyti, kad atsakovo aplaidumas sukėlė ieškovo sužalojimus. Tam reikia, kad ieškovas įrodytų, jog jei ne atsakovo aplaidumas, ieškovas nebūtų buvęs sužalotas.
3. Žalos atlyginimas: Norėdamas atlyginti žalą aplaidumo byloje, ieškovas turi įrodyti, kad dėl atsakovo aplaidumo patyrė tam tikrą žalą. Tai gali būti fiziniai sužalojimai, emocinis sukrėtimas arba finansinė žala.
4. Jurisdikcija: Kad galėtų iškelti bylą dėl netinkamo elgesio, ieškovas turi pateikti ieškinį tinkamoje jurisdikcijoje. Tai paprastai reiškia, kad byla turi būti iškelta toje valstijoje, kurioje atsakovas sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas padarė įtariamą aplaidumą.
Kokia yra teisinė piktnaudžiavimo apibrėžtis?
Teisinė piktnaudžiavimo apibrėžtis – tai bet koks profesinis nusižengimas ar aplaidumas, dėl kurio padaroma žala ar sužalojimas. Tai gali būti diagnozavimo, gydymo ar tolesnės priežiūros klaidos. Ji taip pat gali apimti informuoto paciento sutikimo negavimą prieš atliekant procedūrą.