Suapvalinimas – tai procesas, kurio metu vertė, kuri nėra tiksliai žinoma, įvertinama pakeičiant ją kita verte, kuri laikoma tikslesne. Ši nauja vertė paprastai gaunama pradinę vertę apvalinant iki artimiausio skaičiaus, kuris laikomas „apvaliu“.
Pagrindinė apvalinimo savybė yra ta, kad dėl jo gaunamas įvertinimas, kuris yra mažiau tikslus nei pradinė vertė. Tačiau šis tikslumo praradimas paprastai laikomas priimtinu, nes dažnai yra lengviau ir greičiau apskaičiuoti vertę naudojant apvalinimą nei apskaičiuoti tikslią vertę.
Yra daugybė skirtingų metodų, kurie gali būti naudojami reikšmėms apvalinti. Dažniausiai apvalinama iki artimiausio sveikojo skaičiaus. Tačiau kartais naudojami ir kiti metodai, pavyzdžiui, apvalinimas iki artimiausios dešimtosios ar šimtosios dalies.
Apvalinant svarbu žinoti, kuria kryptimi apvalinama vertė. Pavyzdžiui, jei reikšmė apvalinama žemyn, ji bus pakeista reikšme, kuri yra mažesnė už pradinę reikšmę. Panašiai, jei reikšmė apvalinama, ji bus pakeista reikšme, kuri yra didesnė už pradinę reikšmę.
Ar apvalinate 1.5 aukštyn arba žemyn?
Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo konteksto, kuriame jis užduodamas. Apskritai, jei apvalinate iki artimiausio sveikojo skaičiaus, apvalintumėte 1.5 iki 2. Tačiau yra keletas situacijų, kai reikėtų suapvalinti 1.5 vietoj 5 sumažinkite iki 1. Pavyzdžiui, jei apvalinate iki artimiausios dešimtosios dalies, apvalintumėte 1.5 sumažinti iki 1.5.
Koks yra paprasčiausias būdas mokyti apvalinimo?
Vieno galutinio atsakymo į šį klausimą nėra. Tačiau keletas bendrų patarimų, kurie gali būti naudingi:
– pabrėžti, kaip svarbu suprasti, kas yra apvalinimas ir kodėl jis naudingas
– sąvokos suskirstymas į paprastus veiksmus, kuriuos galima lengvai atlikti
– naudojant vaizdinius (e.g., diagramos, schemos, diagramos, skaičių linijos), kad iliustruotų procesą
– suteikiant mokiniams daug praktinių galimybių įvaldyti įgūdžius
Turėtų 0.5 suapvalinti į viršų arba į apačią?
0.5 turėtų būti apvalinama žemyn.
Kas yra apvalinimas vaikams?
Apvalinimas yra matematinis procesas, kurio metu skaičius sumažinamas iki artimiausio sveikojo skaičiaus, t. y. 10, 100, 1000 ir t. t. Pavyzdžiui, jei šiuo metu skaičius yra 3.14 ir suapvalinta iki artimiausio sveikojo skaičiaus, ji taptų 3. Šiuo atveju sakoma, kad skaičius apvalinamas žemyn.“ Jei skaičius būtų 4.14, jis taptų 4, ir būtų sakoma, kad „suapvalinta.“