Suėmimas – teisinis procesas, kurio metu valstijos ar federalinė valdžia sulaiko asmenį, kad jam būtų pateikti kaltinimai dėl nusikaltimo. Areštą paprastai inicijuoja policija, kuri turi turėti tikėtiną pagrindą manyti, kad asmuo padarė nusikaltimą. Kai asmuo suimamas, jis gali būti laikomas kalėjime iki teismo proceso, kurio metu jis bus išteisintas arba nuteistas.
Kokie yra 5 arešto etapai?
Penki arešto etapai yra šie:
1. Tyrimas ir pirminis kontaktas: Policija tiria galimą nusikaltimą ir užmezga pirminį kontaktą su įtariamuoju.
2. suėmimas: Policija oficialiai sulaiko įtariamąjį ir atiduoda jį į areštinę.
3. Užsakymas: Įtariamasis apdorojamas policijos nuovadoje, kur paimama jo nuotrauka ir pirštų atspaudai.
4. kaltinimo pareiškimas: Įtariamasis teisme oficialiai apkaltinamas nusikaltimo padarymu.
5. Teismo procesas: Įtariamasis teisiamas už nusikaltimą. Jei bus nuteisti, jiems gali būti skirta kalėjimo arba kita bausmė.
Ką reiškia arest?
Arest – tai žodis, kuris gali reikšti arba „sulaikymą“, arba „sustojimą.“
Kokia yra žmogaus sulaikymo procedūra?
Sulaikant asmenį paprastai policija jį sulaiko ir nugabena į policijos nuovadą arba areštinę. Asmeniui paprastai perskaitomos Mirandos teisės, kuriomis jis informuojamas apie teisę tylėti ir teisę apklausos metu turėti advokatą. Tada policija gali apklausti asmenį apie nusikaltimą, kurio padarymu jis įtariamas. Jei asmuo prisipažįsta padaręs nusikaltimą arba yra pakankamai įrodymų jam pareikšti kaltinimus, jis bus oficialiai suimtas ir gali būti laikomas areštinėje iki teismo proceso.
Kas slengu reiškia areštas?
Nėra vieno konkretaus žargoninio termino areštui įvardyti. Priklausomai nuo regiono ir konteksto, gali būti vartojami įvairūs terminai, pavyzdžiui, „suimti“, „sučiupti“ arba „suimti“.“