Aritmija yra nenormalus širdies ritmas. Jis gali būti per greitas, per lėtas arba nereguliarus. Dauguma aritmijų yra nekenksmingos. Tačiau kai kurie iš jų gali kelti pavojų gyvybei.
Aritmija gali būti jaučiama taip, tarsi jūsų širdis drebėtų, lenktyniautų arba praleistų ritmą. Taip pat gali būti dusulys, skausmas krūtinėje arba galvos svaigimas.
Jei jums yra aritmija, gydytojas norės išsiaiškinti, kas ją sukėlė, ir prireikus ją gydyti. Gydymas gali apimti gyvenimo būdo keitimą, vaistus, operaciją arba prietaisą, vadinamą širdies stimuliatoriumi.
Ar širdies aritmija yra rimta?
Širdies aritmija – tai būklė, kai širdis plaka netaisyklingu ritmu. Jį gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant širdies ligas, elektrolitų pusiausvyros sutrikimus ir stresą. Nors paprastai ji nekelia pavojaus gyvybei, kai kuriais atvejais gali būti rimta. Jei pasireiškė širdies aritmija, svarbu kreiptis į gydytoją, kad būtų galima nustatyti priežastį ir prireikus ją gydyti.
Kaip sutvarkyti aritmiją?
Vieno aritmijos gydymo būdo nėra. Gydymas priklauso nuo aritmijos tipo, priežasties ir jos sunkumo laipsnio. Kai kurias aritmijas galima valdyti pakeitus gyvenimo būdą, pavyzdžiui, vengiant jas sukeliančių medžiagų (pvz., kofeino ar alkoholio) ir valdant stresą. Kitiems gali prireikti vaistų ar medicininių procedūrų.
Kokios yra 3 aritmijų rūšys?
Trys aritmijų rūšys: bradiaritmija, tachiaritmija ir priešlaikiniai skilvelių susitraukimai (PVC). Bradyaritmijos yra lėtas širdies ritmas, tachiaritmijos – greitas širdies ritmas, o PVC – priešlaikiniai širdies susitraukimai.
Kokie yra įspėjamieji aritmijos požymiai?
Įspėjamieji aritmijos požymiai gali būti šie:
-drebėjimo jausmas krūtinėje
-Širdies plakimo padažnėjimas
-Lėtas širdies plakimas
-Širdies plakimo pertrūkis
-Krūtinės skausmas
-Kvėpavimo sutrikimas
-Svaigulys
-Galvos svaigimas
-Alpimas