Arterija yra tam tikros rūšies kraujagyslė, kuria deguonimi prisotintas kraujas iš širdies patenka į kūno audinius. Arterijos yra sudarytos iš lygiųjų raumenų audinio, o aplink jas yra elastingo audinio sluoksnis, vadinamas tunica adventitia. Tunica adventitia padeda arterijoms atlaikyti jomis tekančio kraujo spaudimą. Arterijos taip pat turi jungiamojo audinio sluoksnį, vadinamą tunica intima, kurį dengia endotelio ląstelių sluoksnis. Endotelio ląstelės padeda išlaikyti sklandžią kraujo tėkmę kraujagyslėje. Arterijų lygiųjų raumenų audinys susitraukia ir atsipalaiduoja, kad kontroliuotų kraujo tekėjimą. Arterijų skersmuo taip pat gali skirtis, kad būtų galima kontroliuoti kraujo srauto kiekį.
Kuri yra didžiausia kūno arterija?
Didžiausia žmogaus kūno arterija yra aorta. Ji prasideda iš kairiojo širdies skilvelio ir tęsiasi žemyn iki pilvo, kur šakojasi į mažesnes arterijas. Aorta yra maždaug 1 colio skersmens ir sudaryta iš lygiųjų raumenų audinio.
Kokios yra 4 arterijų rūšys?
Keturios arterijų rūšys:
1. Plaučių arterijos
2. Sisteminės arterijos
3. Vainikinės arterijos
4. Inkstų arterijos
Kas yra arterija reikšmė?
Arterija yra kraujagyslė, kuria deguonies prisotintas kraujas iš širdies patenka į kitas kūno dalis. Arterijos yra storesnės ir turi daugiau raumeninio audinio nei venos, kuriomis deguonies netekęs kraujas iš organizmo grįžta atgal į širdį.
Kas yra arterija ir kokia jos funkcija?
Arterija – tai kraujagyslė, kuria kraujas teka iš širdies. Arterijos funkcija – pernešti kraują į skirtingas kūno dalis.