Arterinis pulsas

Arterinis pulsas – tai kraujospūdžio banga, kuri susidaro kiekvieną kartą plakant širdžiai. Dažniausiai apčiuopiama spindulinė arterija, esanti riešo nykščio pusėje. Pulsą taip pat galima apčiuopti kaklo arterijoje, esančioje kakle, ir šlaunies arterijoje, esančioje kirkšnyje.

Pulsas atsiranda susitraukinėjant širdžiai, kuri išstumia kraują į arterijas. Arterijos plečiasi ir traukiasi, kai jomis teka kraujas. Pulsu galima įvertinti širdies ir kraujotakos sistemos būklę. Jis taip pat gali būti naudojamas medicininės būklės, pavyzdžiui, širdies priepuolio ar insulto, eigai stebėti.

Paprastai pulsas matuojamas stetoskopu. Stetoskopas uždedamas ant arterijos ir gydytojas klausosi pulso garso. Tada pulsas skaičiuojamas tam tikrą laiką, paprastai 30 sekundžių. Tada apskaičiuojamas dūžių skaičius per minutę.

Normalus pulso dažnis priklauso nuo žmogaus amžiaus ir aktyvumo lygio. Per greitas arba per lėtas pulsas gali būti medicininės būklės požymis.

Kokie yra 3 pulso tipai?

Pulsas reiškia ritmišką arterijų plėtimąsi ir susitraukimą, kai širdis jomis pumpuoja kraują. Yra trys pulso rūšys:

1) Sistolinis pulsas: Tai dažniausiai sveikatos priežiūros specialistų matuojamas pulsas. Ji rodo arterijų išsiplėtimą, kai širdis susitraukia ir jomis pumpuoja kraują.

2) diastolinis pulsas: šis pulsas rodo arterijų atsipalaidavimą tarp širdies dūžių.

3) pulsinis slėgis: tai skirtumas tarp sistolinio ir diastolinio pulso. Tai yra arterijų standumo matas ir širdies ir kraujagyslių ligų prognozės rodiklis.

Kas sukelia arterinį pulsą?

Arterinį pulsą sukelia pakaitinis širdies raumens susitraukimas ir atsipalaidavimas. Susitraukimo metu širdies raumuo išspaudžia kraują iš kamerų į arterijas. Dėl to padidėja kraujospūdis arterijose, todėl arterijų sienelės išsiplečia ir pulsas tampa ryškesnis. Atsipalaidavimo metu širdies raumuo atsipalaiduoja ir sumažėja kraujospūdis arterijose, todėl arterijų sienelės susitraukia ir pulsas tampa ne toks ryškus.

Kur yra arterinis pulsas?

Arterinį pulsą galima nustatyti palpuojant (apčiuopiant ranka) arterijas. Dažniausiai arterinis pulsas apčiuopiamas riešo srityje, kur apčiuopiama spindulinė arterija.

Kaip matuojamas arterinis pulsas?

Arterinis pulsas dažniausiai matuojamas riešo srityje, taikant palpacijos metodą. Norėdamas apčiuopti pulsą, gydytojas arba slaugytojas uždės pirštus ant vidinės riešo pusės, šiek tiek žemiau nykščio pagrindo. Tuomet jos apčiuopia pulsą, kuris turėtų būti stiprus ir reguliarus.

Parašykite komentarą