Astenija

Astenija – medicininis terminas, reiškiantis bendrą jėgų ir energijos trūkumą. Dažnai vartojamas nuovargio ar išsekimo jausmui apibūdinti, jį gali lydėti kiti simptomai, pavyzdžiui, sunkumai susikaupti ar miegoti, galvos ar raumenų skausmas. Asteniją gali sukelti įvairios fizinės ar psichinės būklės, ji dažnai yra šalutinis tam tikrų vaistų poveikis.

Ar nuovargis yra tas pats, kas astenija?

Ne, nuovargis nėra tas pats, kas astenija. Nuovargis – tai nuovargio ar išsekimo jausmas, kurio nepašalina poilsis, o astenija – tai bendras silpnumas ar energijos trūkumas.

Kaip atsigauti po astenijos?

Vieno universalaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes geriausias būdas atsigauti po astenijos gali skirtis priklausomai nuo individualios situacijos. Tačiau keletas bendrų patarimų, kaip atsigauti po astenijos, gali būti šie: daug ilsėtis, valgyti subalansuotą maistą ir reguliariai mankštintis. Be to, gali būti naudinga vengti stresinių situacijų ir praktikuoti atsipalaidavimo technikas.

Ar astenija gali sukelti mirtį?

Astenija – medicininis terminas, reiškiantis silpnumą. Nors astenija gali būti įvairių pagrindinių sveikatos sutrikimų simptomas, ji pati savaime nėra liga. Nors silpnumas gali varginti, jis paprastai nekelia pavojaus gyvybei. Tačiau yra keletas retų išimčių, kai dėl itin silpnos vietos gali ištikti mirtis. Pavyzdžiui, jei žmogus yra toks silpnas, kad negali nuryti, jis gali aspiruoti (įkvėpti) maisto ar skysčių į plaučius, o tai gali sukelti plaučių uždegimą ar kitas sunkias kvėpavimo takų infekcijas. Labai retais atvejais tai gali būti mirtina. Tačiau apskritai astenija nelaikoma gyvybei pavojinga būkle.

Kaip sužinoti, ar sergate astenija?

Nėra tikslaus būdo sužinoti, ar sergate astenija, nesikreipus į gydytoją. Tačiau yra keletas bendrų su astenija susijusių simptomų, pavyzdžiui, nuovargis, silpnumas ir sunkumai sportuojant. Jei jaučiate bet kurį iš šių simptomų, geriausia kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta diagnozė.

Parašykite komentarą