Astragalus

Astragalus – didelė ankštinių (Fabaceae) šeimos ankštinių (Fabaceae) šeimos žolių ir krūmų gentis, apimanti daugiau kaip 3000 rūšių, paplitusi vidutinio klimato Šiaurės pusrutulio regionuose. Šiai genčiai priklauso daug rūšių, vadinamų pienėmis, įskaitant geltonžiedį Astragalus tricolor, kuris yra Oklahomos valstijos gėlė. Astragalus taip pat yra didžiausia Fabaceae šeimos gentis.

Ar saugu kasdien vartoti astragalus?

Taip, astragalus saugu vartoti kasdien. Šis augalas jau šimtmečius vartojamas tradicinėje kinų medicinoje ir yra gerai žinomas dėl daugybės sveikatai naudingų savybių. Manoma, kad astragalas stiprina imuninę sistemą, padeda apsaugoti kepenis ir gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Ar ašvaganda ir astragalas yra tas pats?

Tiek ašvaganda, tiek astragalas yra vaistažolės, kurios tradicinėje medicinoje vartojamos šimtmečius. Nors abu šie augalai turi daug panašumų, tarp jų yra ir keletas esminių skirtumų.

Pavyzdžiui, ašvaganda yra nakvišinių šeimos žolė, o astragalas – žirninių šeimos žolė. Ašvaganda taip pat yra kilusi iš Indijos ir Šiaurės Afrikos, o astragalas – iš Kinijos.

Ašvaganda dažniausiai vartojama dėl tariamų stresą mažinančių ir nerimą keliančių savybių, o astragalas dažniausiai vartojamas kaip imuninę sistemą stiprinanti priemonė.

Taigi, nors ašvaganda ir astragalas turi tam tikrų panašumų, tai nėra tas pats augalas.

Koks yra šalutinis astragalų poveikis?

Astragalas – tai augalas, kilęs iš Kinijos ir šimtmečius naudojamas tradicinėje kinų medicinoje. Augalo šaknys naudojamos įvairiems produktams gaminti, įskaitant papildus, arbatas ir vietinio poveikio priemones.

Astragalas paprastai laikomas saugiu daugeliui žmonių. Tačiau yra keletas galimų šalutinių poveikių, apie kuriuos turėtumėte žinoti prieš pradėdami jį vartoti.

Dažniausias šalutinis astragalus poveikis yra virškinimo sutrikimai, tokie kaip pykinimas, vėmimas ar viduriavimas. Jei pajutote bet kurį iš šių simptomų, nutraukite astragalus vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Kitas galimas šalutinis poveikis yra alerginės reakcijos, pavyzdžiui, odos bėrimas, dilgėlinė ar pasunkėjęs kvėpavimas. Jei pajutote bet kurį iš šių simptomų, nutraukite astragalus vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Astragalus taip pat nerekomenduojama vartoti žmonėms, sergantiems autoimuniniais sutrikimais, tokiais kaip vilkligė ar reumatoidinis artritas, arba žmonėms, kurie vartoja imunosupresinius vaistus. Jeigu sergate bet kuria iš šių ligų arba vartojate imuninę sistemą slopinančių vaistų, prieš pradėdami vartoti astragalus pasitarkite su gydytoju.

Kas turėtų vengti astragalų?

Astragalo turėtų vengti autoimuninėmis ligomis sergantys žmonės, nes jis gali pabloginti jų būklę. Be to, žmonės, alergiški kitiems žirninių šeimos nariams, pavyzdžiui, lubinams ar žirniams, turėtų vengti astrinių gysločių, nes jie taip pat gali būti joms alergiški.

Parašykite komentarą