Ataksija – tai būklė, kuriai būdingas raumenų kontrolės ir koordinacijos praradimas. Ataksija sergantiems žmonėms gali būti sunku vaikščioti, kalbėti ir atlikti kitus judesius. Būklę gali sukelti nervų sistemos pažeidimas, pavyzdžiui, insultas arba auglys.
Ką reiškia turėti ataksiją?
Ataksija – tai medicininė būklė, dėl kurios nukenčia žmogaus gebėjimas valdyti raumenis. Gali sukelti judėjimo, pusiausvyros ir koordinacijos problemų. Ataksiją gali sukelti įvairios priežastys, įskaitant insultą, galvos traumą, išsėtinę sklerozę ir cerebrinį paralyžių.
Ar galima išgydyti ataksiją?
Ataksija neišgydoma, tačiau yra gydymo būdų, kurie gali padėti valdyti šią ligą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Fizinė terapija ir ergoterapija gali padėti pagerinti koordinaciją ir pusiausvyrą. Pagalbiniai įtaisai, pavyzdžiui, lazdos ar vaikštynės, taip pat gali padėti. Kai kuriais atvejais gali būti rekomenduojama logopedinė pagalba, kad būtų lengviau įveikti bendravimo sunkumus. Specialios dietos sergant ataksija nėra, tačiau svarbu valgyti sveiką maistą ir palaikyti sveiką svorį.
Kokia yra tikėtina ataksija sergančio žmogaus gyvenimo trukmė?
Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes gyvenimo trukmė gali labai skirtis, priklausomai nuo ataksijos tipo ir sunkumo laipsnio. Tačiau apskritai kalbant, ataksija sergantys žmonės paprastai gyvena trumpiau nei bendra populiacija. Taip yra dėl to, kad ataksija gali sukelti daugybę komplikacijų, tokių kaip kritimai, nelaimingi atsitikimai ir kitos sveikatos problemos.
Kokie yra ankstyvieji ataksijos požymiai?
Ankstyvieji ataksijos požymiai gali skirtis priklausomai nuo pagrindinės priežasties, tačiau gali būti pusiausvyros, koordinacijos ir smulkiosios motorikos sutrikimai. Dėl ataksijos taip pat gali kilti kalbos ir rijimo problemų. Kai kuriais atvejais ataksija gali sukelti paralyžių.