Ataraxia

Terminas „ataraksija“ kilęs iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „ramybę“ arba „sielos ramybę“. Tai proto būsena, kuriai būdingas nerimo, susirūpinimo ir baimės nebuvimas. Norint pasiekti ataraksiją, reikia išmokti priimti dalykus tokius, kokie jie yra, ir atsisakyti prisirišimo prie rezultatų. Tai nereiškia, kad žmogui nerūpi tai, kas vyksta, bet veikiau tai, kad jo nevaldo emocijos ir jis gali veikti vadovaudamasis protu ir logika.

Kai kurie iš svarbiausių ataraksijos bruožų yra vidinės taikos, pasitenkinimo ir ramybės jausmas. Žmogus sugeba aiškiai mąstyti ir priimti sprendimus nesivadovaudamas emocijomis. Taip pat jaučiamas atsiribojimas nuo materialaus pasaulio ir mirtis priimama kaip natūrali gyvenimo dalis.

Ar ataraxia yra angliškas žodis?

Ne, „ataraxia“ nėra angliškas žodis. Tai graikiškas žodis, kilęs iš šaknies „ataraktos“, reiškiančios „netrikdomas, ramus, tylus“.

Kas yra ataraksija filosofijoje?

Aristotelis ataraksiją apibrėžė kaip „laisvę nuo trikdžių“.“ Kitaip tariant, tai būsena, kai nėra emocinio sutrikimo ar nerimo. Stoikai tikėjo, kad ataraksija yra aukščiausias gėris ir kad ją galima pasiekti savikontrole ir protu. Epikūras manė, kad ataraksija – tai fizinio ir psichinio skausmo nebuvimas. Jis tikėjo, kad ją galima pasiekti praktikuojant santūrumą ir siekiant malonumų.

Kas yra priešinga ataraksijai?

Priešingas ataraksijai žodis yra nerimas.

Kaip gauti ataraksiją?

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes ataraksiją (laisvę nuo trikdžių ar nerimo) galima pasiekti įvairiais būdais. Kai kuriems žmonėms pasiekti ataraksijos būseną gali padėti tokios praktikos kaip meditacija ar dėmesingas įsisąmoninimas, o kitiems veiksmingesnė gali pasirodyti terapija ar vaistai. Svarbu atrasti tai, kas jums geriausiai tinka, ir nepamiršti, kad ataraksija nėra nuolatinė būsena, bet kažkas, ko galite siekti kasdien.

Parašykite komentarą