Atavizmas apibrėžiamas kaip polinkis grįžti prie ankstesnio stiliaus ar elgesio. Tai gali būti būdinga atskiriems asmenims, grupėms ar ištisoms visuomenėms. Atavizmas taip pat gali būti apibūdinamas kaip grįžimas prie primityvaus arba protėvių tipo.
Yra trys pagrindiniai atavizmo požymiai: 1) grįžimas į ankstesnius laikus ar gyvenimo būdą; 2) grįžimas į primityvesnį ar pagrindinį lygį; 3) ko nors, kas buvo prarasta ar pamiršta, atgaivinimas.
Atavizmas dažnai atsiranda kaip atsakas į suvokiamą grėsmę savo gyvenimo būdui. Tai taip pat gali būti reakcija į aplinkos pokyčius arba tradicinių vertybių praradimą. Kartais atavizmas yra tiesiog mados ar tendencijos reikalas.
Atavizmas gali būti teigiama arba neigiama jėga. Gali lemti grįžimą prie paprastesnio, autentiškesnio gyvenimo būdo. Arba tai gali sukelti regresiją į brutalesnę, primityvesnę būseną.
Koks kitas žodis yra atavistinis?
Nėra nė vieno žodžio, kuris turėtų tokią pačią reikšmę kaip atavistinis, tačiau yra keli žodžiai, kurie yra artimi. Tai yra:
Primityvus: turintis ankstesnių, paprastesnių laikų bruožų arba panašus į juos; mažai išsivystęs
Regresyvus: pasižymintis regresija arba linkstantis į regresiją; pasižymintis grįžimu į ankstesnę, paprastesnę būseną
Retrogradinis: judantis arba nukreiptas atgal; regresyvus
Visi šie žodžiai reiškia grįžimą į primityvesnę ar mažiau išsivysčiusią būseną, o būtent tai paprastai reiškia atavizmą.
Kas yra atavizmo organas?
Atavizmo organas yra maža, į vamzdelį panaši struktūra, esanti netoli kai kurių roplių ir varliagyvių smegenų pagrindo. Manoma, kad tai yra daug didesnės struktūros, rastos protėvių smegenyse, liekana. Manoma, kad atavizmo organas dalyvauja kontroliuojant tam tikrą instinktyvų elgesį, pavyzdžiui, agresiją, poravimąsi ir teritoriškumą.
Kas sukelia atavizmą?
Egzistuoja keletas skirtingų teorijų apie ataksijos priežastis, tačiau labiausiai tikėtina, kad ją lemia pokyčiai vystymąsi kontroliuojančiuose genuose. Šiuos pokyčius gali sukelti mutacijos arba genų raiškos pokyčiai. Kartais atavizmą gali sukelti aplinkos pokyčiai, pavyzdžiui, radiacijos ar cheminių medžiagų poveikis.
Kas yra atavistas?
Atavistas – tai asmuo, kuriam būdingas arba pasireiškia atavizmas, kuris apibrėžiamas kaip tolimo protėvio savybių, kurios buvo prarastos per vėlesnes kartas, atsikartojimas asmenyje. Kitaip tariant, atavistas – tai asmuo, turintis bruožų, kurie yra panašesni į jo protėvių bruožus nei į vidutinio žmogaus bruožus.