Atlasas

Atlantas – tai žemėlapių rinkinys, dažnai su iliustracijomis ir kita pagalbine medžiaga, apimantis tam tikrą geografinę teritoriją. Terminas „atlasas“ gali reikšti ir knygą, ir žemėlapių rinkinį. Žodis „atlasas“ kilęs iš graikų kalbos žodžio „nešiotojas“ arba „nešantis“.

Atlase paprastai pateikiami įvairių regionų, šalių ar pasaulio dalių žemėlapiai. Jame taip pat gali būti gaubliai, diagramos, iliustracijos ir kitų rūšių pagalbinė medžiaga.

Kodėl jis vadinamas atlasu?

Žodis atlasas kilęs iš graikų kalbos žodžio Ἄτλας, kuris reiškia „nešėjas, nešėjas“. Taip pavadinta pirmoji žemėlapių knyga, kurią 1585 m. išleido flamandų kartografas Gerardas Merkatorius. Knygą sudarė 70 žemėlapių, ji buvo skirta geografijos studentams.

Kokia yra pirminė atlaso reikšmė?

Pirminė atlaso reikšmė – žemėlapių rinkinys. Žodis atlasas kilęs iš graikų kalbos žodžio ἀτλάς, kuris reiškia „nešėjas.“

Kokie yra 3 atlasų tipai?

Yra trys pagrindiniai atlasų tipai: politinis, fizinis ir teminis. Politiniuose atlasuose nurodomos šalių, valstybių ir kitų politinių vienetų ribos. Fiziniai atlasai rodo vietovės fizinius ypatumus, pavyzdžiui, kalnus, upes ir dykumas. Teminiai atlasai skirti konkrečiai temai, pavyzdžiui, augalams, gyvūnams arba istorijai.

Ar atlasas buvo graikų dievas?

Ne, atlasas nebuvo graikų dievas. Jis buvo titanas, o tai visai kitokio tipo būtybė. Titanai buvo milžiniškos, galingos būtybės, kurias galiausiai nuvertė Olimpo dievai.

Parašykite komentarą