Planetos atmosfera – tai planetą supantis dujų sluoksnis, paprastai vadinamas oru, kurį palaiko planetos gravitacija. Atmosfera saugo planetą nuo ultravioletinės Saulės spinduliuotės, reguliuoja planetos temperatūrą ir aprūpina planetą didžiąja dalimi vandens garų.
Žemės atmosferą sudaro 78 % azoto, 21 % deguonies ir 1 % kitų dujų, įskaitant argoną, anglies dioksidą ir vandens garus. Atmosferą sudaro keli sluoksniai, kurių kiekvienas pasižymi skirtingomis savybėmis. Žemiausias sluoksnis – troposfera – tęsiasi nuo planetos paviršiaus iki maždaug 10 km aukščio. Troposferoje vyrauja planetos orai ir klimatas, joje yra didžioji dalis atmosferos vandens garų. Stratosfera tęsiasi nuo troposferos viršaus iki maždaug 50 kilometrų (31 mylios) aukščio. Stratosfera yra sausa, joje yra ozono sluoksnis, kuris sugeria Saulės ultravioletinius spindulius. Viršutinis atmosferos sluoksnis – termosfera – tęsiasi nuo stratosferos viršaus iki maždaug 800 km (500 mylių) aukščio. Termosfera yra labai plona ir joje yra labai mažai dujų. Tačiau dėl Saulės ultravioletinės spinduliuotės ji yra labai karšta.
Kokie yra 4 atmosferos tipai?
Yra keturios atmosferos rūšys:
1. Termosfera
2. Mezosfera
3. Stratosfera
4. Troposfera
Kas yra atmosfera pavyzdys?
Atmosfera – tai dujų sluoksnis, supantis planetą. Žemės atmosferą sudaro 78 % azoto, 21 % deguonies ir 1 % kitų dujų, įskaitant argoną, anglies dioksidą ir vandens garus.
Ką reiškia atmosfera?
Atmosfera – tai oras, supantis planetą. Ji sudaryta iš dujų ir dulkių dalelių. Atmosfera saugo planetą nuo Saulės spindulių ir kosmoso šalčio. Jis taip pat padeda išlaikyti planetos šilumą.
Kodėl ji vadinama atmosfera?
Atmosfera yra dujų sluoksnis, supantis planetą. Žodis „atmosfera“ kilęs iš graikų kalbos žodžio „atmos“, kuris reiškia „garus“ arba „garus“. Atmosfera saugo planetą nuo ultravioletinės Saulės spinduliuotės ir meteoritų. Ji taip pat padeda reguliuoti planetos temperatūrą.