Atplaiša yra plonas, aštrus medžiagos gabalėlis, atskilęs nuo didesnio objekto. Jis gali būti pagamintas iš medžio, metalo, stiklo ar bet kokios kitos medžiagos. Atplaišos dažnai būna smailios ir gali sukelti skausmą ar diskomfortą, kai įsirėžia į odą. Nepašalinus atplaišos, ji gali užsikrėsti.
Kas atsitiks, jei paliksiu atplaišą?
Jei atplaišą paliksite, ji galiausiai iškris pati. Vis dėlto, kad išvengtumėte infekcijos, geriausia kuo greičiau pašalinti atplaišą.
Kaip išsikapstyti iš atplaišų?
Yra keli skirtingi būdai, kaip atsikratyti atplaišos, tačiau dažniausiai naudojamas būdas – naudoti adatą ir pincetą. Pirmiausia reikia sterilizuoti adatą kelias minutes pavirinant ją vandenyje. Kai adata bus sterilizuota, adata turėsite pradurti odą aplink atplaišą. Tai padarę galėsite pincetu paimti skeveldrą ir ją ištraukti.
Ar reikia šalinti atplaišas?
Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso nuo konkrečios situacijos. Jei atplaiša sukelia skausmą ar diskomfortą, tikriausiai geriausia ją pašalinti. Tačiau jei atplaiša nekelia jokių problemų, jos šalinti nereikia.
Kas atsitiks, jei nepašalinsite atplaišos?
Jei turite skilimą, svarbu jį kuo greičiau pašalinti. Jei to nepadarysite, atplaiša gali užsikrėsti. Infekcija gali sukelti paraudimą, patinimą ir skausmą. Kai kuriais atvejais infekcija gali sukelti net sepsį, kuris yra potencialiai gyvybei pavojinga būklė.