Įsipareigojimas reiškia tai, už ką asmuo ar organizacija yra atsakingi. Verslo pasaulyje atsakomybė paprastai reiškia finansinius įsipareigojimus, pvz., skolą ar išlaidas. Įmonė gali būti atsakinga, pavyzdžiui, už savo darbuotojų skolas arba už žalą, padarytą jos gaminiais.
Kas yra turtas ir įsipareigojimas?
Turtas – tai viskas, kas gali būti naudojama vertei ar turtui kurti. Tai gali būti grynieji pinigai, investicijos, turtas ir net nematerialusis turtas, pavyzdžiui, patentai ar autorių teisės. Kita vertus, įsipareigojimas – tai bet kas, dėl ko asmuo ar organizacija gali turėti finansinių įsipareigojimų. Tai gali būti skola, mokėtinos sumos ir net būsimos išlaidos, pavyzdžiui, mokesčiai.
Kas yra asmens įsipareigojimai?
Asmuo gali turėti daug įvairių rūšių įsipareigojimų. Keletas dažniausiai pasitaikančių pavyzdžių:
-Kredito kortelės skola
-Hipotekos skola
-Automobilio paskolos skola
-Studentų paskolų skolos
-Asmeninės paskolos skola
-Verslo skola
-Mokesčių skola
Tai tik keli pavyzdžiai, tačiau yra daugybė kitų įsipareigojimų, kuriuos gali turėti asmuo. Apskritai įsipareigojimas yra bet kokio tipo skola ar finansinis įsipareigojimas, kurį asmuo turi.
Kokios yra 3 įsipareigojimų rūšys?
Skiriamos 3 įsipareigojimų rūšys:
1. Trumpalaikiai įsipareigojimai: Tai įsipareigojimai, kurie turi būti įvykdyti per vienerius metus. Pavyzdžiai: mokėtinos sąskaitos, mokėtini mokesčiai ir mokėtinas darbo užmokestis.
2. Ilgalaikiai įsipareigojimai: Tai įsipareigojimai, kurie turi būti įvykdyti po vienerių metų. Pavyzdžiai: mokėtinos obligacijos ir mokėtinos hipotekos paskolos.
3. Neapibrėžtieji įsipareigojimai: Tai įsipareigojimai, kurie gali atsirasti arba neatsiras, priklausomai nuo būsimų įvykių. Pavyzdžiai: garantijos ir produktų atšaukimas.
Kokie yra įsipareigojimų pavyzdžiai?
Įsipareigojimas apibrėžiamas kaip bet kokia asmens ar įmonės skola. Įsipareigojimai gali būti pinigai, prekės arba paslaugos. Įprasti įsipareigojimų pavyzdžiai – kreditinių kortelių skolos, mokėtinos sąskaitos ir mokėtini atlyginimai.