Atsekamumas – tai galimybė identifikuoti, rasti ir gauti konkrečius daiktus ar produktus naudojant unikalų identifikatorių. Atsekamumo sistemos gali būti naudojamos daiktams sekti visoje tiekimo grandinėje – nuo žaliavų iki gatavų produktų. Kad atsekamumo sistemos būtų veiksmingos, jos turi teikti tikslią ir naujausią informaciją apie daiktų buvimo vietą ir būklę.
Atsekamumo sistemos pasižymi keliomis pagrindinėmis savybėmis. Pirma, jais turi būti galima unikaliai identifikuoti kiekvieną prekę ar produktą. Antra, turi būti galima sekti gaminių buvimo vietą visoje tiekimo grandinėje. Trečia, jie turi gebėti pateikti tikslią ir naujausią informaciją apie daiktų būklę. Ketvirta, jie turi palaikyti kelių prekių ar produktų stebėjimą vienu metu. Galiausiai, jie turi būti keičiamo dydžio, kad juos būtų galima naudoti dideliam skaičiui daiktų ar produktų sekti.
Kokios yra atsekamumo rūšys?
Paprastai skiriamos keturios atsekamumo rūšys:
1. Formalus atsekamumas: Šis atsekamumo tipas yra apibrėžtas konkrečiais reikalavimais ir paprastai naudojamas reguliuojamose pramonės šakose, pavyzdžiui, aviacijos ir gynybos. Formaliam atsekamumui užtikrinti paprastai reikalaujama, kad būtų parengtas visas dokumentų rinkinys, kuriame būtų užfiksuota kiekvieno komponento ir mazgo kilmė.
2. Funkcinis atsekamumas: Šis atsekamumo tipas yra susijęs su gaminio ar sistemos funkcija, o ne su atskiromis jos dalimis. Funkcinis atsekamumas dažnai naudojamas saugai svarbiose pramonės šakose, tokiose kaip automobilių pramonė ir medicinos prietaisai.
3. Neformalų atsekamumą: Šis atsekamumo tipas dažnai naudojamas mažiau reguliuojamose pramonės šakose ir paprastai yra mažiau oficialus nei oficialus atsekamumas. Neformalus atsekamumas paprastai remiasi dokumentais ir įrašais, kuriuos tvarko įmonė, o ne išorės įstaiga.
4. Automatinis atsekamumas: Šis atsekamumo tipas paprastai naudojamas gamybos aplinkoje ir remiasi automatizuotu produktų ir komponentų atsekamumu. Automatinės atsekamumo sistemos dažnai naudoja brūkšninius kodus arba RFID žymenis produktams ir sudedamosioms dalims stebėti gamybos proceso metu.
Kas yra atsekamumo procedūra?
Atsekamumas – tai galimybė nustatyti ir atsekti daikto istoriją, vietą ar panaudojimą, naudojant dokumentuose užfiksuotus identifikavimo duomenis.
Atsekamumo procedūros skirtos užtikrinti, kad būtų galima atsekti produktų kilmę. Tai svarbu kokybės kontrolei ir saugumo sumetimais. Atsekamumo procedūros gali būti tokios paprastos, kaip įrašai apie tai, iš kur buvo gauti produktai ir kas juos tvarkė. Kai kuriais atvejais atsekamumas taip pat gali būti susijęs su produktų sekimu naudojant brūkšninius kodus ar kitus unikalius identifikatorius.
Koks yra atsekamumo tikslas?
Atsekamumo tikslas – pateikti aiškų ir glaustą įrašą apie daikto ar produkto istoriją. Ši istorija apima visą svarbią informaciją apie daiktą, pavyzdžiui, kas jį sukūrė, kada jis buvo sukurtas, kam jis buvo naudojamas ir kaip jis buvo naudojamas. Atsekamumas yra labai svarbi kokybės kontrolės ir produktų saugos priemonė, nes leidžia įmonėms atsekti problemų šaltinį ir užtikrinti, kad produktai atitiktų jų standartus.
Kas yra atsekamumas versle?
Atsekamumas versle – tai galimybė stebėti ir atsekti prekių, produktų ar paslaugų judėjimą visoje tiekimo grandinėje. Tai apima galimybę sekti ir atsekti žaliavų, gatavų prekių ir komponentų judėjimą. Atsekamumas yra labai svarbi kokybės kontrolės sudedamoji dalis, padedanti įmonėms užtikrinti, kad jų produktai atitiktų teisės aktų reikalavimus.