Atvirasis šaltinis

Atvirojo kodo programinė įranga – tai terminas, vartojamas kalbant apie programinę įrangą, kuri yra nemokama ir kuria gali naudotis, keisti ir platinti bet kas. Atvirojo kodo programinės įrangos pirminis kodas paprastai pateikiamas visiems norintiems peržiūrėti ir naudoti. Atvirojo kodo programinė įranga dažnai kuriama bendradarbiaujant, kūrėjams kartu tobulinant kodą.

Atvirojo kodo programinę įrangą apibūdina kelios pagrindinės savybės:

Nemokama ir atvira prieiga prie pirminio kodo: Atvirojo kodo programinė įranga paprastai yra nemokama, o pirminį kodą gali peržiūrėti ir naudoti bet kuris asmuo.

Bendradarbiavimas kuriant: Atvirojo kodo programinė įranga dažnai kuriama bendradarbiaujant, kai kūrėjai kartu tobulina kodą.

Nepatentinės: Atvirojo kodo programinė įranga nepriklauso jokiam subjektui ir nėra jo kontroliuojama.

Yra keli pagrindiniai atvirojo kodo programinės įrangos naudojimo privalumai:

Išlaidos: Atvirojo kodo programinė įranga paprastai yra nemokama.

Lankstumas: Atvirojo kodo programinę įrangą galima lengvai pritaikyti prie konkretaus naudotojo ar organizacijos poreikių.

Saugumas: Atvirojo kodo programinė įranga dažnai yra saugesnė už nuosavybinę programinę įrangą, nes bet kas gali peržiūrėti ir patikrinti kodą, ar nėra galimų saugumo spragų.

Atvirojo kodo programinė įranga paprastai išleidžiama pagal licenciją, leidžiančią bet kam naudoti, keisti ir platinti programinę įrangą. Kai kurios populiarios atvirojo kodo licencijos: GNU GPL, MIT licencija ir „Apache“ licencija.

Ar „Google“ yra atvirojo kodo?

Ne, „Google“ nėra atvirojo kodo bendrovė. Tačiau kai kurią savo programinę įrangą, įskaitant „Android“ operacinę sistemą, „Chrome“ interneto naršyklės dalis ir „Google App Engine“, jie skelbia kaip atvirojo kodo programinę įrangą.

Kam naudojamas atvirasis kodas?

Atvirojo kodo programinė įranga – tai programinė įranga, kuria gali laisvai naudotis, naudoti, keisti ir dalytis bet kas. Atvirojo kodo programinę įrangą kuria daug žmonių, ir ji paprastai išleidžiama pagal licenciją, leidžiančią bet kam naudoti, keisti ir dalytis programine įranga.

Yra daug įvairių atvirojo kodo programinės įrangos rūšių, pvz:

-Operacinės sistemos, pavyzdžiui, Linux

-žiniatinklio naršyklės, pvz

-biuro programų rinkiniai, pavyzdžiui, „LibreOffice

-Debesų kompiuterijos platformos, pavyzdžiui, „OpenStack

-Ir daug kitų!

Kas yra atvirojo kodo pavyzdys?

Atvirojo kodo programinė įranga – tai programinė įranga, kurią kiekvienas gali laisvai pasiekti, naudoti, keisti ir ja dalytis. Atvirojo kodo programinę įrangą kuria daug žmonių ir platina pagal licencijas, atitinkančias atvirojo kodo apibrėžtį.

Keletas atvirosios programinės įrangos pavyzdžių: Linux operacinė sistema, Apache HTTP serveris ir MySQL duomenų bazių serveris.

Ar atvirojo kodo programinė įranga yra nemokama?

Nėra nemokamos programinės įrangos; visa programinė įranga kainuoja tam tikrą kainą. Tačiau „atvirojo kodo“ programinė įranga paprastai yra nemokama. Atvirojo kodo programinės įrangos kaina paprastai matuojama pagal laiką ir pastangas, kurių reikia programinei įrangai įsigyti, įdiegti ir naudoti. Daugeliu atvejų atvirojo kodo programinės įrangos kaina yra mažesnė nei nuosavybinės programinės įrangos kaina.

Parašykite komentarą