Audiograma

Audiograma – tai grafikas, rodantis, kiek žmogus prarado klausos kiekvienoje ausyje. Rezultatai vaizduojami grafike, kurio kairėje pusėje yra žemo dažnio garsai, o dešinėje – aukšto dažnio garsai. Vertikalioje ašyje rodomi garso slėgio decibelai, o horizontalioje ašyje – garso dažnis.

Ar audiograma parodo klausos praradimą?

Audiograma – tai diagrama, kurioje pateikiami klausos tyrimo rezultatai. Parodo, kaip gerai žmogus girdi įvairius garsus. Audiograma parodo, ar žmogus turi klausos sutrikimų.

Kokie yra geri audiogramos rezultatai?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes „geri“ rezultatai priklauso nuo asmens tikslų ir lūkesčių. Tačiau paprastai audiogramos rezultatai, rodantys normalų arba beveik normalų klausos slenkstį (i.e., ne didesnis kaip 25 dB klausos praradimas visuose tiriamuose dažniuose) laikomas geru. Be to, rezultatai, rodantys minimalius klausos slenksčių pokyčius laikui bėgant (i.e., ne daugiau kaip 10 dB klausos praradimas per kelerius metus) taip pat paprastai laikomi gerais.

Kas yra klausos praradimas audiogramoje?

Klausos praradimas audiogramoje – tai rodiklis, rodantis, kaip gerai asmuo girdi skirtingų dažnių garsus. Audiograma – tai grafikas, kuriame pavaizduotas asmens klausos slenkstis skirtingais dažniais. Klausos slenkstis – tai švelniausias garsas, kurį žmogus gali išgirsti. Audiograma parodo, ar asmuo turi klausos sutrikimų, o jei taip, tai kokio sunkumo jie yra.

Kokie yra 4 klausos praradimo tipai?

Skiriami keturi klausos praradimo tipai: laidusis klausos praradimas, sensorinis klausos praradimas, mišrus klausos praradimas ir centrinis klausos praradimas.

Kondukcinis klausos praradimas atsiranda, kai garsas negali efektyviai sklisti per ausies kanalą iki būgnelio arba kai garso bangos negali suvirpinti mažyčių vidurinės ausies kaulų. Tokio tipo klausos praradimą paprastai lemia ausies kanalo užsikimšimas, perforuotas būgnelis arba kaulų (mažyčių vidurinės ausies kaulų) problema. Kondukcinį klausos praradimą taip pat gali sukelti skystis vidurinėje ausyje, ausų siera arba svetimkūnis ausyje.

Sensorineuralinis klausos praradimas atsiranda, kai pažeidžiama vidinė ausis arba nerviniai takai, vedantys iš vidinės ausies į smegenis. Šio tipo klausos praradimas paprastai yra nuolatinis. Sensorineuralinį klausos praradimą gali sukelti stiprus triukšmas, tam tikri vaistai, galvos traumos arba tam tikros ligos.

Mišrus klausos praradimas – tai laidžiosios ir sensorinės klausos praradimo derinys. Šio tipo klausos praradimą gali sukelti keletas veiksnių, pavyzdžiui, ausies kanalo užsikimšimas ir vidinės ausies pažeidimas.

Centrinis klausos praradimas atsiranda, kai pažeidžiamas klausos nervas arba smegenų dalys, kurios apdoroja garsą. Tokio tipo klausos praradimą gali sukelti insultas, auglys arba tam tikros ligos.

Parašykite komentarą