Auditas – tai objektyvus organizacijos finansinių ataskaitų patikrinimas ir įvertinimas, siekiant nustatyti, ar jos yra tikslios ir atitinka visuotinai pripažintus apskaitos principus. Audito tikslas – užtikrinti, kad organizacijos finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų ir jos tiksliai atspindi finansinę padėtį.
Auditą atlieka nepriklausomi sertifikuoti buhalteriai (CPA), kurie nėra susiję su audituojama organizacija. Kad suprastų organizacijos vidaus kontrolę ir įvertintų reikšmingo iškraipymo riziką, audito auditoriai naudoja įvairius audito metodus, įskaitant analitinę peržiūrą, sandorių ir likučių testavimą bei pokalbius su vadovybe.
Auditai paprastai atliekami kasmet, tačiau gali būti atliekami ir dažniau, jei organizacijos veikloje įvyko reikšmingų pokyčių arba jei kyla abejonių dėl finansinių ataskaitų tikslumo.
Kokie yra 3 garso įrašų tipai?
Yra trys audito rūšys: finansinis auditas, veiklos auditas ir atitikties auditas. Finansiniai auditai atliekami siekiant įvertinti organizacijos finansinių ataskaitų tikslumą ir išsamumą. Veiklos auditas atliekamas siekiant įvertinti organizacijos veiklos efektyvumą ir rezultatyvumą. Atitikties auditai atliekami siekiant įvertinti, kaip organizacija laikosi įstatymų, kitų teisės aktų ir politikos.
Koks yra audito tikslas?
Audito tikslas – pateikti objektyvų ir nepriklausomą organizacijos finansinių ataskaitų, veiklos ir vidaus kontrolės priemonių įvertinimą. Tikslas – pateikti suinteresuotosioms šalims informaciją, kuri būtų patikima ir naudinga priimant sprendimus apie organizaciją.
Auditai gali būti atliekami ir kitais tikslais, pavyzdžiui, siekiant nustatyti, ar laikomasi įstatymų ir kitų teisės aktų, arba įvertinti rizikos valdymo procesus.
Kaip atliekate auditą?
Kaip atlikti auditą?
Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kokio tipo auditą atliekate. Apskritai, auditas – tai organizacijos finansinių dokumentų tikrinimo procesas, kuriuo siekiama užtikrinti, kad jie būtų tikslūs ir atitiktų atitinkamus įstatymus ir teisės aktus. Auditą gali atlikti audituojamos organizacijos darbuotojai organizacijos viduje arba nepriklausomi auditoriai iš išorės.
Gali būti atliekami įvairių rūšių auditai, tačiau kai kurie iš labiausiai paplitusių yra finansiniai auditai, atitikties auditai ir veiklos auditai. Kiekviena audito rūšis turi savo specifines procedūras ir reikalavimus, tačiau yra keletas bendrų veiksmų, kurių paprastai laikomasi atliekant visus auditus.
1. Audito planavimas. Tai apima audito apimties nustatymą ir tai, kokius įrašus reikės peržiūrėti.
2. įrodymų rinkimas. Šiame etape reikia surinkti visus reikiamus finansinius įrašus ir dokumentus.
3. išanalizuoti įrodymus. Šiame etape reikia peržiūrėti surinktus įrodymus ir ieškoti bet kokių neatitikimų ar raudonų vėliavų.
4. Rezultatų pateikimas. Šiame etape reikia parašyti audito išvadų ataskaitą ir pateikti rekomendacijas dėl būtinų taisomųjų veiksmų.
Kas yra audito pavyzdys?
Auditas – tai nepriklausomas, objektyvus organizacijos finansinių ataskaitų ir apskaitos praktikos įvertinimas. Audito tikslas – užtikrinti, kad finansinė atskaitomybė būtų tiksli ir joje nebūtų apgaulės. Auditoriai taip pat vertina vidaus kontrolės priemonių tinkamumą ir atitiktį įstatymams bei kitiems teisės aktams.