Baltosios kraujo ląstelės (BKL), dar vadinamos leukocitais arba leukocitais, – tai imuninės sistemos ląstelės, kurios dalyvauja apsaugant organizmą nuo infekcijų ir ligų. WBC gaminami kaulų čiulpuose ir patenka į kraujotaką, kur cirkuliuoja po organizmą ieškodami svetimkūnių, pavyzdžiui, bakterijų ir virusų. Radę įsibrovėlius, jie prie jų prisitvirtina ir išskiria chemines medžiagas, kurios juos sunaikina. Balti kraujo kūneliai yra svarbi organizmo apsaugos nuo ligų ir susirgimų dalis.
Kas atsitinka, jei baltųjų kraujo kūnelių kiekis yra didelis?
Jei baltųjų kraujo kūnelių skaičius didelis, tai reiškia, kad jūsų organizmas kovoja su infekcija ar uždegimu. Tai gali būti dėl įvairių būklių, pavyzdžiui, peršalimo, gripo ar rimtesnės infekcijos. Jei jūsų baltųjų kraujo kūnelių skaičius yra didelis, gydytojas tikriausiai norės atlikti keletą papildomų tyrimų, kad nustatytų priežastį.
Kas yra normalus baltųjų kraujo kūnelių skaičius?
Baltieji kraujo kūneliai (BKL) yra imuninės sistemos ląstelės, saugančios organizmą nuo infekcijų ir ligų. Normalus baltųjų kraujo kūnelių skaičius yra nuo 4 500 iki 10 000 ląstelių viename kraujo mikrolitre (µL).
Ar mažas baltųjų kraujo kūnelių skaičius yra rimtas dalykas?
Mažas baltųjų kraujo kūnelių skaičius paprastai nekelia susirūpinimo. Tačiau, jei ją lydi kiti simptomai, tai gali būti rimtesnės būklės požymis. Jei jaučiate tokius simptomus, kaip nuovargis, dusulys ar lengvas mėlynių atsiradimas, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad nustatytų priežastį.
Kokius 3 dalykus atlieka baltieji kraujo kūneliai?
Baltieji kraujo kūneliai yra pagrindinė organizmo apsauga nuo infekcijos. Yra trys pagrindiniai baltųjų kraujo kūnelių tipai:
1. Neutrofilai
Neutrofilai yra labiausiai paplitęs baltųjų kraujo kūnelių tipas. Jie yra pirmoji organizmo gynybos nuo infekcijos linija, jie naikina bakterijas ir kitus svetimkūnius įsibrovėlius, juos prarydami ir išskirdami toksinus.
2. Bazofilai
Bazofilai yra baltųjų kraujo kūnelių tipas, padedantis reguliuoti imuninę sistemą. Jos išskiria chemines medžiagas, kurios padeda naikinti bakterijas ir kitus svetimus įsibrovėlius.
3. Eozinofilai
Eozinofilai – tai baltųjų kraujo kūnelių rūšis, padedanti apsaugoti organizmą nuo parazitų ir alergenų. Jos naikina parazitus, išskirdamos toksinus, ir padeda kontroliuoti imuninę reakciją į alergenus.