Blykstė atmintis yra nepastoviosios atminties, kurią galima ištrinti ir perprogramuoti, tipas. Ji paprastai naudojama tokiuose prietaisuose kaip skaitmeniniai fotoaparatai, USB atmintinės ir kietojo kūno diskai.
„Flash“ atmintis sudaryta iš ląstelių, kurias galima atskirai programuoti ir ištrinti. Ji suskirstyta į blokus, o kiekvieną bloką galima ištrinti ir suprogramuoti atskirai.
„Flash“ atmintis paprastai yra greitesnė už tradicines nepastoviosios atminties formas, tokias kaip EEPROM ar ROM. Be to, jis yra patvaresnis, nes gali atlaikyti daugybę ištrynimo ir (arba) programavimo ciklų.
„Flash“ atmintis yra įvairių formų, įskaitant NOR ir NAND. NOR blykstė paprastai naudojama programose, kuriose reikia greitos atsitiktinės prieigos, pavyzdžiui, kodų saugojimui arba duomenų saugojimui įkrovos įrenginiuose. NAND flash paprastai naudojama programose, kuriose reikia didelės talpos atminties, pavyzdžiui, skaitmeniniuose fotoaparatuose ir muzikos grotuvuose.
Kodėl ji vadinama „flash“ atmintimi?
„Flash“ atmintis yra kompiuterio atminties tipas, kurį galima ištrinti ir perrašyti. Jis naudojamas įvairiuose elektroniniuose prietaisuose, įskaitant skaitmeninius fotoaparatus, mobiliuosius telefonus ir USB atmintines.
Terminas „flash atmintis“ vartojamas todėl, kad duomenys saugomi atminties ląstelių serijoje, kurią galima ištrinti ir perrašyti vienu veiksmu. Kitaip nei kitų tipų kompiuterinė atmintis, pavyzdžiui, DRAM, kurią reikia nuolat atnaujinti.
Blykstės atmintis yra nepastovi, t. y. jai nereikia maitinimo šaltinio, kad išsaugotų duomenis. Tai yra vienas iš pagrindinių „flash“ atminties pranašumų, palyginti su kitų tipų kompiuterine atmintimi, pvz., SRAM.
Kokie yra 3 „flash“ atminties tipai?
Yra trys pagrindiniai „flash“ atminties tipai: NOR, NAND ir 3D NAND.
NOR „flash“ atmintis yra tradicinis „flash“ atminties tipas. Ji yra greita ir užtikrina didelio tankio saugyklą, tačiau yra brangesnė už NAND flash atmintį.
NAND flash atmintis yra pigesnė už NOR flash atmintį ir dažnai naudojama didelės talpos atminties įrenginiuose, pavyzdžiui, USB atmintinėse ir kietuosiuose diskuose. NAND flash atmintis yra lėtesnė už NOR flash atmintį.
3D NAND blykstės atmintis yra naujausias blykstės atminties tipas. Ji brangesnė už NOR ir NAND „flash“ atmintį, tačiau pasižymi didesne talpa ir spartesniu veikimu.
Kokie yra blykstės atminties tipai?
Blykstės atmintis yra nepastoviosios atminties rūšis, kurią galima elektra ištrinti ir perprogramuoti. Tai populiarus daugelio elektroninių prietaisų, įskaitant skaitmeninius fotoaparatus, mobiliuosius telefonus, nešiojamuosius kompiuterius ir USB atmintines, laikmenos pasirinkimas.
Yra du pagrindiniai „flash“ atminties tipai: NOR flash ir NAND flash.
NOR flash atmintis yra greitesnė ir brangesnė už NAND flash atmintį. Ji dažnai naudojama tais atvejais, kai svarbu greitis, pavyzdžiui, įkrovos atmintinėse ir kietojo kūno kaupikliuose.
NAND „flash“ atmintis yra lėtesnė ir pigesnė už NOR „flash“ atmintį. Ji dažnai naudojama tais atvejais, kai vieta yra svarbesnė už greitį, pavyzdžiui, skaitmeniniuose fotoaparatuose ir USB atmintinėse.
Ar „flash“ atmintis yra tokia pati kaip operatyvioji atmintis?
Ne, flash atmintis nėra tas pats, kas operatyvioji atmintis. Operatyvioji atmintis yra nepastoviosios atminties rūšis, t. y. jos duomenims išlaikyti reikia energijos. Atjungus maitinimą, RAM atmintyje esantys duomenys prarandami. „Flash“ atmintis yra nepastovi, t. y. jos duomenims išsaugoti nereikia energijos.