Kamštinis ąžuolas

Kamštinis ąžuolas yra didelis visžalis medis, augantis pietvakarių Europoje ir šiaurės vakarų Afrikoje. Medis gali užaugti iki 20 metrų aukščio (66 pėdų), jo žievė stora ir korėta. Lapai tamsiai žali ir odiški, o medis skleidžia mažus, geltonai žalius žiedus. Iš kamštinio ąžuolo gaminamas kamštis, kuris naudojamas vyno butelių kamščiams, skelbimų lentoms ir kitiems gaminiams.

Ar kamštinis ąžuolas greitai auga?

Kamštinis ąžuolas yra greitai augantis medis, kurio aukštis gali siekti iki 30 metrų. Jis kilęs iš Viduržemio jūros regiono ir plačiai auginamas Ispanijoje, Portugalijoje ir Maroke. Medžio kamieno skersmuo siekia iki 1.5 metrų aukščio ir tankios visžalios lapijos. Kamštinis ąžuolas yra svarbus kamštienos, kuri naudojama vyno kamščiams, grindims ir izoliacijai, šaltinis.

Kaip atpažinti kamštinį ąžuolą?

Kamštinio ąžuolo (Quercus suber) gimtinė – Viduržemio jūros regionas, o nuo kitų ąžuolų rūšių juos lengva atskirti pagal storą, korėtą žievę. Žievė yra pilkai rudos spalvos, giliai įtrūkusi, o išorinis sluoksnis nusilupęs plonomis juostelėmis. Lapai yra ovalo formos, odiški, su aštriomis dantytomis briaunomis palei kraštus. Kamštinių ąžuolų gilės yra mažos ir apvalios, su gilia kepurėle, kuri dengia didžiąją dalį riešuto.

Ar galima valgyti kamštinio ąžuolo gilės?

Taip, kamštinio ąžuolo gilės yra valgomos. Šiek tiek saldaus riešutų skonio, juos galima valgyti žalius, skrudintus arba sumalti į miltus.

Kur auga kamštiniai ąžuolai?

Kamštiniai ąžuolai auga Viduržemio jūros regione, įskaitant Alžyro, Maroko, Portugalijos, Ispanijos, Tuniso ir Turkijos dalis. Paprastai jie auga sausose, uolėtose buveinėse, kur mažai drėgmės ir kritulių. Kamštinis ąžuolas yra amžinai žaliuojantis medis, kurio aukštis gali siekti 20-30 m (66-98 pėdų). Medis turi storą, korėtą žievę, kuri naudojama kamštienos gaminiams gaminti. Kamštinis ąžuolas taip pat auginamas dėl medienos, kuri naudojama baldams ir grindims.

Parašykite komentarą