Terminas „lydumas“ reiškia medžiagos gebėjimą lydytis ir susijungti. Tai gali būti atliekama įvairiomis priemonėmis, pavyzdžiui, šiluma, spaudimu arba elektra. Lydžiosios medžiagos paprastai naudojamos suvirinimo, litavimo ir kietlydinio darbams.
Lydžiųjų medžiagų lydymosi temperatūra turi būti žemesnė nei temperatūra, kuri paprastai naudojama suvirinant, lituojant ir kietlydant. Tai leidžia medžiagoms lydytis ir lydytis kartu nepažeidžiant aplinkinių medžiagų.
Lydomosios medžiagos taip pat turi būti suderinamos su medžiagomis, su kuriomis jos bus sulydomos. Taip užtikrinama, kad medžiagos sukibs viena su kita ir sukurs tvirtą jungtį.
Kai kurias lydžiąsias medžiagas, pavyzdžiui, metalus, galima išlydyti ir sujungti naudojant tik šilumą. Kitoms medžiagoms, pvz., plastikams, išlydyti ir sujungti reikia tirpiklio arba klijų.
Lydžiosios medžiagos gali būti naudojamos įvairiose srityse, įskaitant suvirinimą, litavimą ir litavimą kietuoju lydmetaliu. Lydžios medžiagos paprastai pasirenkamos atsižvelgiant į jų suderinamumą su medžiagomis, su kuriomis jos bus lydomos, taip pat į jų lydymosi temperatūrą ir lydymosi temperatūrą.
Ar lydumas yra metalo savybė?
Atsakymas į šį klausimą yra ir taip, ir ne. Lydumas neabejotinai yra kai kurių metalų savybė, tačiau ne visi metalai yra lydūs. Pavyzdžiui, auksas ir sidabras yra metalai, kurie laikomi lydžiaisiais. Tai reiškia, kad jas galima išlydyti ir pertvarkyti į naujus objektus. Kita vertus, geležis nelaikoma lydžiąja. Taip yra todėl, kad geležį labai sunku išlydyti ir pertvarkyti į naujus daiktus.
Kas yra mineralų lydumas?
Mineralų lydumas – tai mineralo gebėjimas lydytis. Šią savybę lemia mineralo lydymosi temperatūra, t. y. temperatūra, kurioje mineralas iš kietos būsenos pereina į skystą. Kuo žemesnė lydymosi temperatūra, tuo mineralas lydesnis.
Kas yra lydumo medžiaga?
Lydumas – tai medžiagos gebėjimas išsilydyti ir susijungti. Paprastai tai daroma kaitinant medžiagą, kol ji pasiekia lydymosi temperatūrą, tada ją galima lengvai formuoti arba formuoti į norimą formą.
Šia savybe pasižymi įvairios medžiagos, įskaitant metalus, stiklą ir kai kuriuos plastikus. Medžiagos pasirinkimas konkrečiam taikymui priklauso nuo reikiamų galutinio gaminio savybių, pavyzdžiui, stiprumo, patvarumo ir atsparumo karščiui.
Kas yra mažas lydumas?
Terminas „mažas lydumas“ reiškia medžiagos atsparumą lydymui ir lydymuisi. Ši savybė dažnai pageidautina medžiagoms, kurios naudojamos aukštoje temperatūroje, nes leidžia joms išlaikyti savo tvirtumą ir vientisumą net veikiant dideliam karščiui. Tačiau tai taip pat gali apsunkinti tam tikrus gamybos procesus, nes gali būti sunku priversti mažai lydžias medžiagas sukibti tarpusavyje.