Lygiagreti linija

Lygiagrečioji linija – tai linija, kuri yra vienodai nutolusi nuo kitos linijos ir jos nekerta. Lygiagrečios linijos turi tą patį nuolydį ir visada yra vienodai nutolusios viena nuo kitos.

Kas yra lygiagretus pavyzdys?

Lygiagretusis pavyzdys – tai pavyzdys, kuris kai kuriais atžvilgiais panašus į pradinį pavyzdį, bet kitais skiriasi. Pavyzdžiui, jei du žmonės kovoja dėl torto gabalėlio, lygiagretus pavyzdys būtų du žmonės, kovojantys dėl žaislo. Abiejuose pavyzdžiuose du žmonės dėl ko nors kovoja, tačiau ginčo objektas skiriasi.

Kaip sužinoti, ar linija yra lygiagreti?

Yra keli skirtingi būdai nustatyti, ar dvi tiesės yra lygiagrečios. Labiausiai paplitęs būdas – žiūrėti į tiesių nuolydį. Jei tiesių nuolydis vienodas, jos yra lygiagrečios. Kitas būdas nustatyti, ar dvi tiesės yra lygiagrečios, – patikrinti, ar jų y-intercepcija yra tokia pati. Jei tiesės turi tą pačią y sankirtą, jos yra lygiagrečios.

Ar lygiagrečios tiesės turi būti tiesios?

Pagal Euklido geometriją lygiagrečiosios tiesės – tai nesusikertančios tiesės, kurios visada yra nutolusios vienas nuo kito tuo pačiu atstumu. Kitaip tariant, lygiagrečiosios tiesės yra tiesės, kurios yra vienodai nutolusios viena nuo kitos.

Kodėl tai vadinama lygiagrečiomis linijomis?

Sąvoka „lygiagrečios tiesės“ kilusi iš graikų kalbos žodžio „parallelos“, kuris reiškia „vienodo pločio.“ Lygiagrečios tiesės yra vienodo pločio per visą savo ilgį.

Parašykite komentarą