Lyginamoji analizė – tai procesas, kurio metu jūsų įmonės veiklos rezultatai lyginami su kitų jūsų pramonės šakos įmonių veiklos rezultatais. Tai gali būti daroma atsižvelgiant į konkrečius rodiklius arba bendrą veiklos efektyvumą. Lyginamoji analizė taip pat gali būti naudojama siekiant palyginti įmonę su pačia savimi, laikui bėgant.
Yra keli skirtingi būdai, kaip palyginti savo įmonės veiklos rezultatus. Vienas iš įprastų metodų – naudoti pramonės šakos vidurkius. Tai reiškia, kad reikia išnagrinėti savo pramonės šakos įmonių statistinius duomenis ir palyginti savo įmonės veiklos rezultatus su šiais vidurkiais.
Kitas būdas palyginti savo įmonės veiklos rezultatus – lyginti juos su geriausiais savo pramonės šakos atstovais. Tai reiškia, kad reikia nustatyti įmones, kurių rezultatai jūsų pramonės šakoje yra geriausi, ir tada palyginti savo įmonės rezultatus su šių lyderių rezultatais.
Lyginamoji analizė gali būti itin vertinga priemonė įmonėms. Ji gali padėti įmonėms nustatyti sritis, kuriose jų veiklos rezultatai yra prastesni, ir tada imtis veiksmų veiklos rezultatams pagerinti. Lyginamoji analizė taip pat gali padėti įmonėms stebėti savo pažangą laikui bėgant ir užtikrinti, kad jos nuolat tobulėtų.
Kaip atliekama lyginamoji analizė?
Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes lyginamoji analizė gali būti atliekama įvairiais būdais, priklausomai nuo lyginamosios analizės tikslų ir uždavinių. Tačiau yra keletas bendrų žingsnių, kurie paprastai atliekami daugumoje lyginamosios analizės projektų.
1. Nustatykite lyginamosios analizės tikslą. Ko tikitės išmokti ar pasiekti atlikdami lyginamąją analizę?
2. Pasirinkite organizacijas arba asmenis, su kuriais lyginsitės. Tai dažnai vadinama lyginamosios analizės partneriais.“
3. Rinkite duomenis apie pasirinktus veiklos rodiklius. Šie duomenys gali būti renkami įvairiais metodais, pavyzdžiui, apklausomis, interviu, stebėjimais ar antriniais tyrimais.
4. Analizuokite duomenis, kad nustatytumėte sritis, kuriose jūsų organizacijai sekasi gerai, ir sritis, kuriose dar galima tobulėti.
5. Remdamiesi lyginamosios analizės rezultatais, parengkite veiksmų planą. Šiame plane turėtų būti numatyti konkretūs organizacijos veiklos gerinimo tikslai ir uždaviniai.
Koks yra lyginamosios analizės pavyzdys?
Lyginamoji analizė – tai procesas, kurio metu jūsų įmonės produktų, paslaugų ar procesų rezultatai lyginami su kitų jūsų pramonės įmonių rezultatais. Tikslas – nustatyti sritis, kuriose galite pagerinti savo veiklos rezultatus, kad galėtumėte geriau konkuruoti rinkoje.
Yra daug įvairių lyginamosios analizės būdų, tačiau vienas iš paplitusių metodų – naudoti pramonės standartines priemones, pavyzdžiui, tokias kaip Amerikos klientų pasitenkinimo indeksas (ACSI). Norėdami tai padaryti, palyginkite savo įmonės ACSI balus su kitų jūsų pramonės šakos įmonių ACSI balais. Tai padėtų jums gerai suprasti, kaip jūsų įmonės veiklos rezultatai atrodo lyginant su konkurentų rodikliais.
Kitas būdas – atlikti atvejo analizę. Tai reiškia, kad reikia išnagrinėti įmonės, kuri laikoma jūsų pramonės šakos lydere, praktiką ir tada bandyti nustatyti sritis, kurias galėtumėte patobulinti savo įmonėje. Tai gali būti labai veiksmingas lyginamosios analizės būdas, nes leidžia mokytis iš geriausių verslo atstovų.
Yra daugybė kitų lyginamosios analizės būdų, tačiau šie du yra labiausiai paplitę. Galiausiai tikslas – nustatyti sritis, kuriose galite pagerinti savo įmonės veiklą, kad galėtumėte geriau konkuruoti rinkoje.
Kokie yra 4 lyginamosios analizės tipai?
Yra keturi pagrindiniai lyginamosios analizės tipai:
1. Procesų lyginamoji analizė – tai verslo procesų efektyvumo ir veiksmingumo palyginimas su kitų organizacijų procesais, siekiant nustatyti geriausią praktiką ir nustatyti galimus patobulinimus.
2. Produktų lyginamoji analizė – tai produktų ar paslaugų efektyvumo palyginimas su kitų organizacijų produktais ar paslaugomis, siekiant nustatyti geriausią praktiką ir galimus patobulinimus.
3. Klientų lyginamoji analizė – tai klientų pasitenkinimo lygio palyginimas su kitų organizacijų pasitenkinimo lygiu, siekiant nustatyti geriausią praktiką ir nustatyti galimus patobulinimus.
4. Finansinė lyginamoji analizė – ji apima organizacijų finansinių rezultatų palyginimą su kitų organizacijų finansiniais rezultatais, siekiant nustatyti geriausią praktiką ir nustatyti galimus patobulinimus.